Grafiks: F1.LV
Grafiks: F1.LV

Jau šajā nedēļas nogalē Meksikā “Mercedes” komandas braucējam Niko Rosbergam teorētiski ir iespējams nodrošināt pirmo čempiona titulu savā karjerā. Tas gan iespējams tikai gadījumā, ja Rosbergs izcīna uzvaru, bet viņa komandas biedrs Luiss Hamiltons paliek bez punktiem. Pēdējo gadu čempions gan centīsies šādu scenāriju nepieļaut, turklāt uzvara Amerikā lieliski kaldinās pašapziņu ne tikai Hamiltonam, bet arī viņa uzticamajiem atbalstītājiem, lai gan tieši Meksikā pērn tika uzsākta Rosberga septiņu secīgu uzvaru sērija.

Lai gan “Mercedes” braucēji jau priekšlaicīgi nodrošinājuši uzvaru konstruktoru kausā, uzvara posmā ne tuvu nav garantēta – problēmas startos nereti pavērušas izdevību “Red Bull” un “Ferrari” braucējiem, tomēr līdz šim ar iespēju realizāciju nav pārāk sekmējies. Arī sacīkstēs Ostinā Rikjardo demonstrēja atzīstamu ātrumu līdz virtuālās drošības mašīnas periodam, kas ļāva Rosberga atgūt pozīciju.

Lai gan Meksikas GP savu vietu F1 kalendārā atrada gan 60-tajos, gan 80-tajos gados, tomēr atjaunotajā trasē šīs paaudzes braucēji cīkstējušies tikai pagājušogad. Trase ir īsts pārbaudījums mašīnu jaudas agregātiem ne tikai garās starta finiša taisnes dēļ, kur šogad var sagaidīt pat maksimālo ātrumu virs 370 km/h, bet arī tādēļ, ka Mehiko pilsētā esošā trase atrodas 2200 metrus virs jūras līmeņa krietni retinātākā gaisā, kā ierasts. Kombinācijā ar lēno līkumu sērijām un stadiona sekciju sacīkšu atmosfēra pērn bija fenomenāla, turklāt šogad vietējos fanus priecēs ne tikai Serhio Peress, bet arī “Haas” braucējs Estebans Gutjeress, kuram gan šogad vēl nav izdevies gūt punktus.

Konkurentu cīņā par punktiem ir daudz, turklāt šogad ieviestajiem noteikumiem par trim dažādiem riepu sastāviem vajadzētu uzlabot apdzīšanu iespējas, kas pērn nebija bieža parādība. Lai gan tiek solīti mākoņi un pastāv nokrišņu varbūtība, visas nedēļas nogales ietvaros temperatūra turēsies aptuveni +20 grādu robežās.

Grafiks: FIA
Grafiks: FIA

Izmantotie jaudas agregāta elementi līdz Meksikas GP:

Grafiks: FIA
Grafiks: FIA

Meksikas GP norises programma
1. treniņbraucieni Piektdien pl. 18:00
2. treniņbraucieni Piektdien pl. 22:00
3. treniņbraucieni Sestdien pl. 18:00
Kvalifikācija Sestdien pl. 21:00
Sacīkstes Svētdien pl. 21:00

Kā tavuprāt beigsies Meksikas GP izcīņa? Piedalies prognožu spēlē un pārspēj citus F1.LV lasītājus! Kvalifikācijas sākums sestdien pl. 21:00 pēc Latvijas laika, bet sacīkšu starts svētdien pl. 21:00 (naktī no sestdienas uz svētdienu pulksteņa griešana uz ziemas laiku notiek gan Latvijā, gan Meksikā).

Grafiks: Pirelli
Grafiks: Pirelli