Bernijs Eklstons jau šajā nedēļā varētu pamest savu līdzšinējo amatu Formula 1 čampionāta vadītaja lomā, ziņo BBC. Tas pieliktu punktu 86 gadus vecā Eklstona 40 gadu valdīšanai Formulā 1.

Jaunie īpašnieki “Liberty Media” iepriekšējās nedēļas laikā ir spēruši vēl vienu soli uz priekšu Formula 1 pārpirkšanas procesā un jaunākā informācija liecina, ka jaunajā vadības shēmā vieta Eklstonam netrodas, lai arī vēl septembrī pats F1 vadītājs atzina, ka ir lūgts palikt vēl uz trim gadiem.

Bernija Eklstona pienākumus varētu sadalīt divu cilvēku starpā: komerciālo un mārketinga pusi uzņemtos pārraudzīt amerikānis Šīns Bračess, bijušais ESPN TV tīkla direktors, bet par sportiskajām lietām turpmāk atbildētu Ross Brauns, bijušais “Ferrari” un “Mercedes” komandu tehniskais vadītājs.

Tostarp pašam Eklstonam ir piedāvāta goda prezidenta loma, kas gan nekādas pilnvaras viņam neatstātu. Pietuvināti avoti ziņo, ka Eklstons no šāda ‘pagodinājuma’ noteikti atteiksies.

Viena no lielākajām problēmām, kuras radīšana šobrīd tiek pārmesta Eklstonam, ir esošā finansu sistēma Formulā 1, kur notiek negodīga līdzekļu sadale starp komandām un arī milzīgās rīkošas summas, kas tiek prasītas no Grand Prix posmu organizatoriem. ‘Liberty Media’ jau ir paziņojuši, ka noteikti apsvērs īpašo finansu bonusu atņemšanu “Ferrari” un citām vadošām komandām, sadalot tos vienlīdzigi visu komandu starpā.

Jāatgādina, ka Bernijs Eklstons jau 1978.gadā izveidoja “Formula 1 Constructors Association” jeb Foca.

4 KOMENTĀRI

  1. joprojām nesaprotu, kā Bernija vadīšanas laikā mašīnas ir nonākšas līdz dīzeļa pukšķēšanai un bonusa pogām uz stūres. Vēl tik pietrūkst virtālās monētas trases vidū priekš tv skatītājiem, ko formulām jāsavāc. Cerēšu, ka kautkas mainīsies, jo ļaunāk jau vairs nebūs. Cerams.

    • ja pavisam precīzi – BCE bija (un ir) jaunās (hibrīdās) dzinēju ‘formulas’ pretinieks ar visām četrām.. ciktāl tas uz viņa personīgo pozīciju attiecās…

      pēc meinstrīma hištorijas avotiem, galvenie ‘dīzeļa pukšķēšanas’ proponenti bija Renault, to uzstādot kā priekšnosacījumu priekš savas atgriešanās F1 dzinēju ‘tirgū’.

      Kas attiecas uz F1 pārņemšanu no Liberty Media – Let’s Wait And See (c). Kamēr tas nav noticis fakts, bernijam sākt izrakstīt penzionāra apliecību ir drusku pāragri.