Petera Solberga vārds rallija un rallijkrosa pasaulei ir vairāk kā tikai labi zināms. Viņa tituli un cīņas piesaistījušas plašas līdzjutēju masas arī ārpus dzimtās Norvēģijas. Pēc diviem tituliem pērn tieši Biķernieki kļuva par sezonas sāpīgāko punktu. Nolēmām aprunāties ar Peteru par gaidāmo posmu un viņa dēla gaitām rallijā.

Sveiks! Pērn Latvija tev nebija pārāk veiksmīga. Izskatās, ka jau atkal līs. Būtu laiks, pagriezt laimi par labu sev.
Es tiešām vēlos ļoti labu braucienu. Šogad Latvijā esmu viesojies neskaitāmas reizes, jo mans dēls Olivers piedalās Latvijas rallija čempionātā. Pazīstu šo pilsētu, kā arī vairākus vietējos iedzīvotājus. Pērn tieši šeit diskvalifikācija liedza man turpināt cīņu par titulu, tādēļ ļoti gribu atgūt zaudēto.

Šogad esi ļoti tuvu, lai nodrošinātu titulu komandai. Cik daudz riskēsi?
Pieturēsimies pie savas stratēģijas, centīsimies neiekulties ķezās. Nav nekāda bēda, ja savā braucienā būšu otrais vai trešais – galvenais ir ātri apļa laiki, un tad jau vajadzētu padarīt to darbu, ko esam ieradušies veikt.

Šogad “Volkswagen” izdevies kļūt par pārliecinoši labāko komandu. Kas, tavuprāt, ir komandas panākumu atslēga?
Es nedomāju, ka esam ātrākie. Šī gada mašīna nav ātrāka par manu pagājušā gada mašīnu. Manuprāt, galvenā nozīme ir tam, ka esam divi braucēji, kas, rūpīgi apskatot visas mazākās nianses, cenšas sasniegt maksimumu no katras trases.  Lieliski sastrādājamies, turklā ir izdevies izvairīties no tehniskām problēmām. Visu izšķir stabilitāte. Mašīna ir laba, tomēr kombinācija ar braucējiem ir galvenais panākumu kaldinātājs.

Johans teica, ka lieliski palīdz arī tas, ka jūs nākat no dažādām kategorijām – viņš no autosacīkstēm, tu no rallija.
Jā, tam noteikti ir nozīme. Ja paskatās uz mūsu abu rezultātiem pērn, mēs varētu uzvarēt komandu ieskaitē pa kādiem 60 punktiem. Galvenā nozīme ir braucējiem.

Ko vari teikt par trasi?
Trase ir viltīga. Ir vairāki lēcieni. Organizatori paveikuši ļoti labu darbiņu. Pirmais līkums ir diezgan sarežģīts, tādēļ nekad nevar zināt, kā attīstīsies notikumi.

Pērn Neste Latvia RX saņēma FIA balvu kā vislabāk organizētais čempionāa posms. Vai tu kā braucējs izjuti to?
Jāsaka, ka infrastruktūra Latvijā ir viena no labākajām. Papildus tam kvēlais fanu atbalsts un lieliski sakārtotās lietas vēl pirms starta man liek domāt, ka pie pilnām tribīnēm Latvijai ir lieliskas izredzes šo balvu saņemt arī šogad.

Pirmīt pieminēji savu dēlu. Kur tu redzi viņu pēc vairākiem gadiem – rallijā vai ralljkrosā?
Neprasi man, prasi viņam! Oliveram ir savs plāns un savs ceļš galvā, tā ka ar pamatīgu aizrautību tas ir temats, ko vislabāk pastāstīs viņš pats. Bērniem pašiem ir jāatrod savs ceļš un savas intereses. Ticu,ka viss būs kārtībā.

Kā vērtē Latviju kā vietu, kur jaunam braucējam attīstīt savu talantu?
Latvija ir pirmajā vietā pasaulē priekš jaunajiem talantiem, kas vēlas sevi pierādīt pēc iespējas ātrāk. Tas, kā jaunās zvaigznes tiek atbalstītas, ir iemesls, kādēļ nolēmām doties šai virzienā un turpināsim to arī nākamgad. Cilvēki ir ļoti atsaucīgi, ātrumposmi aizraujoši, tādēļ ir visi priekšnoteikumi, lai viņš kļūtu par ātru braucēju uz visa veida segumiem.

Vai Jānis ar Reini tev ir izrādījuši pilsētu?
Pazīstu abus puišus ļoti labi. Viņi ir forši čaļi ar lielisku mārketinga komandu. Abi vēl ir jauni un ļoti ātri. Domāju, ka abus gaida spoža nākotne. Esmu drošs, ka viņi būs ļoti ātri arī šajā nedēļas nogalē, tomēr viegli nebūs!