Tedam Bjorkam izdevies pārspēt Norbertu Mišelisu cīņā par WTCC sezonas čempiona titulu. Abi gan sezonas pēdējā posmā Katarā demonstrēja visai blāvu sniegumu un uzvaras braucienos izcīnīja Toms Čiltons un Estebans Gerieri.

Mišelisa problēmas sākās jau kvalifikācijā, kad bremžu problēmu dēļ ungārs ierindojās tikai 11. pozīcijā, kamēr Bjorks kvalificējās 4. vietā, neraugoties uz kontaktu ar savu komandas biedru Ivanu Melleru. Četrkārtējais pasaules čempions atgriezās un vienu posmu, nomainot Nestoru Žirolami.

Pirmajā braucienā, kur vadošais desmitnieks startē apgriezti kvalifikācijas rezultātiem, Medi Benani atradās vadībā lielāko daļu sacīkšu distances, tomēr divus apļus pirms finiša vadību pārņēma Toms Čiltons, izcīnot trešo uzvaru šosezon. Bjorks finišēja piektais, kamēr aiz viņa Mellers neļāva konkurentiem apdraudēt Bjorka pozīciju. Trešā “Volvo” mašīna ar Niku Katsburgu pie stūres noturēja Mišelisa “Honda” sev aizmugurē 9. vietā.

Tas nozīmēja, ka Bjorkam otrajā braucienā pietiktu ar 4. vietu, lai nodrošinātu titulu. Zviedrs savu pozīciju startā saglabāja, bet Katsburgs ļāva viņam iekļūt trijniekā, kamēr Mišeliss cīnījās ar konkurentiem peletona vidū. “Honda” braucējs Estebans Gerieri izcīnīja uzvaru, Roberts Hafs finišēja aiz viņa, bet Teds Bjorks pateicās Katsburgam par palīdzību, atdodot trešo vietu atpakaļ īsi pirms finiša, kamēr Mišeliss jau atkal iestrēga aiz “Volvo” – šoreiz septītajā vietā braucošā Mellera.

Lai gan pirms sezonas par čempionāta galveno favorītu tika uzskatīts Tiago Monteiro, portugāļa sezona neizdevās tik sekmīga kā cerēts, bet avārija rudens sākumā lika izlaist atlikušo sezonas daļu un izstāties no cīņas par titulu. 20 braucienu garajā sezonā pa trim uzvarām izcīnīja Mišeliss, Čiltons, Gerieri un Benani, tomēr tituls pienācās Tedam Bjorkam viņa otrajā pilnajā WTCC sezonā, 2017. gadā izcīnot 2 uzvaras un uz goda pjedestāla kāpjot tikai 7 reizes (nevienam gan tas neizdevās biežāk). Viņa pārstāvētā “Volvo” ražotāju ieskaitē par 28.5 punktiem pārspēja “Honda”.

PIRMAIS BRAUCIENS

OTRAIS BRAUCIENS

KOPVĒRTĒJUMS