“McLaren” sacīkšu daļas vadītājs Ēriks Buljē atzinis, ka komandas vadošais braucējs Fernando Alonso izjutis pamatīgu apkaunojumu aizvadītās sezonas sākumā, kad saprata, ka “Honda” pa ziemu spērusi soli atpakaļ.

“McLaren” un “Honda” sadarbība 2015. gadā nesākās kā abas puses bija cerējušas un leģendārā Vokingā bāzētā vienība sezonu noslēdza 9. vietā, tomēr 2016. gads radīja nelielu cerību stariņu, jo “McLaren” izdevās pakāpties par trim pozīcijām un izcīnīt sesto vietu, tomēr šogad jau atkal nācās atgriezties priekšpēdējā pozīcijā.

Šobrīd Alonso psiholoģiski gatavojas jaunajai sezonai, galvā jau iezīmējot kādam šim gadam vajadzētu būt, kas viņu motivē vēl vairāk, jo viņš cenšas pieturēties pie sevis nospraustajiem mērķiem. Tieši tādēļ ierodoties Barselonā viņu sagaidīja skumju, dusmu un apkaunojuma sajūtas, kas nav labi,” stāsta Ēriks Buljē.

Alonso pēc Singapūras GP atzina, ka savas komandas ēkā izsitis caurumu savas istabiņas sienā pēc sarūgtinājuma pirmajā aplī, kad pēc lieliska starta spāņu braucējs pretendēja uz vietu trijniekā, tomēr konkurentu avāriju rezultātā tika izsists no trases.

Dažkārt viņam vajag izpaust savas dusmas, tomēr tāds viņš bijis vienmēr, pat pēc uzvarām. Pēc sacīkstēm Alonso allaž ir uzvilcies, un Singapūra nebija izņēmums. Šis iekšējais niknums izpaužas, zinot, ka varēja sasniegt vairāk. Viņš zin, ka var būt pats labākais, un viņam tas ir jāparāda. Caurums sienā varēja rasties arī tad, ja viņš uzvarētu.”

Nākamsezon “McLaren” izmantos “Renault” dzinējus, kam vajadzētu atgriezt Brūsa Maklārena radīto komandu cīņā par visaugstākajām pozīcijām. “Allaž esmu viņu salīdzinājis ar haizivi. Kad Fernando redz asinis, viņš dodas taisnā uzbrukumā. Tādēļ mirkļos, kad viņš tic, ka var tikt uz goda pjedestāla, viņš neatstās ne centimetra saviem konkurentiem. Tas radīs spiedienu komandā, tomēr tas ir patīkams spiediens,” piebilst Buljē.