Formula 1 vadība nākusi klajā ar jaunu paziņojumu – turpmāk, sekojot Formula E piemēram, starta meiteņu vietā tiks izmantoti bērni.

Pagājušajā nedēļā ziņojām, ka pieņemts lēmums atteikties no gadiem ilgušās tradīcijas, braucēju plāksnītes un saules vai lietussargus uzticēt vietējām daiļavām, jo tas esot pretstatā imidžam, ko organizatori cenšas uzturēt.

Starta bērnu (grid kids) izvēle tiks uzticēta vietējiem motorsporta klubiem vai autosporta federācijām, kuriem būs iespēja izlemt, vai bērnu izvēlei izmantot loteriju, vai kādu citu metodi.

Šis būs ļoti aizraujošs brīdis jauniešiem. Iedomājieties sajūtu, stāvot blakus saviem varoņiem, vērot, kā viņi sagatavojas sacīkstēm, atrodoties pašā motorsporta virsotnē, izbaudot mirkli vairāku minūšu garumā,” entuziastiski pavēstīja F1 komerciālās daļas vadītājs Šons Bračess. “Tā būtu neaizmirstama pieredze gan jauniešiem, gan viņu ģimenēm, kas kalpos par iedvesmu braukt, trenēties un apgūt jaunas nianses, lai piepildītu sapņus un vienu dienu nonāktu viņu vietā. Vai ir labāka veida, kā iedvesmot nākamās paaudzes F1 varoņus?

Starta bērnu ģimenes tiks nodrošinātas ar bezmaksas ieejas kartēm, bet starta bērniem būs iespēja piestrādāt ne tikai F1, bet arī Formula 2 un GP3 čempionātos.