“Red Bull” komandas braucējs Makss Verstapens ir pārliecināts, ka viņa pārstāvētā komanda dominētu F1 čempionātā, ja izmantotu “Mercedes” jaudas agregātus.

“Red Bull” triumfēja konstruktoru kausā četras sezonas pēc kārtas no 2010. līdz 2013. gadam, tomēr “Renault” nespēja pienācīgi adaptēties pārejai uz V6 Turbo dzinējiem lika savas pozīcijas atdot “Mercedes” rūpnīcas komandai.

20 gadus vecais Verstapens slavēja savas komandas formulas šasiju, tomēr piebilda, ka arī pērn bija jūtams jaudas trūkums pret visiem, izņemot “Honda” jaudas agregātu izmantotājiem “McLaren”.

Uzskatu, ka ar “Mercedes” dzinēju viņi mūs pat nemanītu. Atšķirībā no “Mercedes” un “Ferrari” mums trūkst arī stabilitātes. Tomēr šo problēmu novēršana ir sarežģīts process. Ja tā nebūtu, viss jau sen būtu savests kārtībā.

Lielāks uzsvars uz aerodinamiskajiem risinājumiem pērn lika cerēt, ka izdosies iesaistīties cīņā par titulu, tomēr tā vietā nācās otro vietu komandu ieskaitē atdot “Ferrari” vienībai, sezonas gaitā izcīnot trīs uzvaras.

Verstapens arī norādījis, ka ideja tiekties pēc zema piespiedējspēka nav nesusi vajadzīgos rezultātus sezonas pirmajā pusē, tomēr spēja likvidēt problēmas un sezonas otrajā pusē regulāri iesaistīties cīņā ar līderiem sniedz pamatīgu optimisma devu un cerības šai sezonai.