FIA ir izplatījusi papildus informāciju attiecībā uz 2020.gadā plānoto pāriešanu uz elektriskajiem automobiļiem Pasaules rallijkrosa čempionātā.

Šobrīd FIA ir izsludinājusi konkursu ražotājiem, kas var pieteikties uz bateriju ražošanu un piegādi visiem čempionāta dalībniekiem, bet tuvākajā laikā tiks izsludināts arī konkurss par oglekļa šķiedras monokoka šasijas piegādātāju čempionātam.

Kamēr komandas varēs brīvi attīstīt elektriskās tehnoloģijas, transmisijas un balstiekārtas, baterijas un šasijas tiks piegādātas no viena ražotāja, kas ļaus kontrolēt komandu izmaksas. Šādu piemēru jau veiksmi realizē FIA Formula E čempionāts.

Jaunajām elektriskajām rallijkrosa mašīnām paredzēti divi 250 kW elektromotori, pa vienam uz katru riteņu asi. Mašīnu svars paliks nemainīgs – 1300kg, bet maksimālais garums būs 4000mm, platums 1900mm, kas ir ļoti līdzīgi esošajām Supercars klases automašīnām, kas bāzētas uz ’N’ un ‘A’ grupas homologācijas mašīnām.

RX elektromašīnas tiks homoloģētas 2020.gada februārī pirms pirmajiem pirmsezonas testiem, bet pirmā elektrisko mašīnu World RX sezona sāksies 2020.gada martā.