Ceļš uz F1

Panākumi ar kartingu ļāva Strolam nokļūt “Ferrari” jauno braucēju akadēmijā vien 11 gadu vecumā. Pārsēšanās pie formulas stūres sekoja tikai četrus gadus vēlāk. Jau savā pirmajā sezonā šai pusē okeānam Strols pamanījās tikt pie Itālijas F4 titula, tam pievienojot uzvaru Toyota Racing Series titulu 2015. gada ziemā.

Eiropas F3 čempionātā jau pirmajā sezonā Strols nonāca vadošajā “Prema” komandā, kur cīņā par titulu ar komandas biedriem iesaistīties neizdevās, bet gada debitanta balva tika Šarlam Leklerkam. Sezonas beigās sekoja sadarbības pārtraukšana ar “Ferrari”, bet bez F1 komandas atbalsta viņam nenācās palikt, jo talantu Strolā saredzēja “Williams”, kas paņēma viņu savā apgādībā.

Komandai jau bija viens rezerves braucējs – Alekss Linss, tomēr, kad Felipe Masa paziņoja par karjeras beigšanu, šķietami, loģiskākajai izvēlei Linsam īsti nebija trumpji, ko likt pret Strolu, kurš sezonas otrajā daļā uzvaras krāja vienu pēc otras. Tika izteiktas aizdomas, ka Strola mašīnai, pateicoties “Williams” tehnoloģijām bijusi ievērojama priekšrocība ne tikai pret konkurentiem, bet arī komandas biedriem, tomēr līdz reāliem pierādījumiem neviens netika, turklāt Strols savas izdevības izmantoja godam.

Foto: Martini Williams Racing

Motorsporta elitē

Neraugoties uz Eiropas F3 čempiona titulu, ekspertu piesardzīgās prognozes atbilda patiesībai – kamēr Felipe Masa krāja punktu pēc punkta, Lenss Strols uz savu mājas posmu ieradās joprojām esot ‘sausā. Lai gan Hamiltonam tika zaudēts vairāk kā aplis, tomēr, izmantojis konkurentu neveiksmes Strols savus pirmos punktus guva mājās.

Uz to, kas sekoja, necerēja pat optimistiskākie Strola fani – Azerbaidžānas GP savstarpējas nesaskaņas trasē, tehniskas ķibeles un izslīdēšanas izbojāja sacīkstes vairākiem vadošajiem braucējiem. Lenss nebija starp viņiem un piepeši nonāca otrajā pozīcijā. Lai gan pēdējos metros nācās piekāpties Valteri Botasam, piepeši 18 gadus vecais miljardiera dēls bija nonācis visas preses uzmanības centrā.

Guvis pārliecību pār savām spējām Strols arvien biežāk bija meklējams rezultātu tabulas pirmajā desmitniekā un vēl divus posmus pirms sezonas beigām kopvērtējumā atradās priekšā Masam. 2018. gadā Strols jau kļuvis par komandas pieredzējušāko braucēju, jo par viņa komandas biedru kļuva debitants Sergejs Sirotkins.