Ceļš uz F1

Savu kartinga karjeru Okons sāka salīdzinoši vēlu – vien 10 gadu vecumā. Tomēr tajā tika ieguldīts it viss. Pat ieķīlāta un pārdota ģimenes māja, kā rezultātā nācās pārvākties dzīvot uz treileri. Tas viss sāka atmaksāties, kad Ērika Buljē “Gravity Sport Management” paņēma Estebanu savā paspārnē.

Ātri vien spējis iekarot kartinga virsotnes, 2012. gadā Okons piedzīvoja debiju pie formulu stūres, bet galveno izrāvienu veica 2014. gadā, “Prema Powerteam” sastāvā F3 Eiropas čempionātā pārspējot šī brīža “Red Bull” zvaigzni Maksu Verstapenu un izcīnot čempiona titulu.

“F1LV

Tas ļāva nopelnīt iespēju Abū Dabī Grand Prix izcīņas piektdienas treniņos sēsties pie “Lotus” F1 mašīnas stūres. Sekoja pāreja uz GP3 čempionātu, kur Okons nodemonstrēja apskaužamu stabilitāti, tiekot uz goda pjedestāla katrā nedēļas nogalē (9 sacīkstes pēc kārtas Okons ierindojās 2. vietā!), kas ļāva ar tikai vienu uzvaru izcīnīt čempiona titulu.

Arvien regulārākas dalības treniņos “Renault” komandā, kurai “Mercedes” bija izīrējusi Okonu, apliecināja, ka ātruma ziņā viņš spēj sacensties ar Palmeru un Magnusenu, tomēr DTM čempionātā  aina nebija sevišķi iepriecinoša – aizvietojot iepriekšējā gada čempionu Verleinu “Mercedes” sastāvā, Okons spējis gūt vien 2 punktus, tomēr salonautomobiļu sacīkstes tehniskā ziņā ir ļoti atšķirīgas, tādēļ to nevajadzētu uztvert kā objektīvāko mērauklu.

Foto: Force India

Motorsporta elitē

Pats Okons reiz izteicās, ka bez Toto Volfa palīdzības viņš šobrīd ceptu burgerus. Pēc tik spožas karjeras junioru sērijās, to būtu grūti iedomāties, tomēr laikos, kad autosportā tik daudz diktē nauda, garantiju nav. Tieši nauda, vai precīzāk būtu teikt tās trūkums “Manor” braucējam Rio Harjanto, pavēra “Mercedes” komandai iespēju ar pamatsastāva vietu apbalvot tās spožāko junioru programmas zvaigzni.

Okons jau no pirmajiem posmiem demonstrēja lielisku ātrumu, neatpaliekot no cita izslavētā juniora Paskāla Verleina lietainajā Brazīlijas GP vien pāris apļus pirms finiša zaudējot vietu labāko desmitniekā. Ar to bija pietiekami, lai noslēgtu līgumu ar “Force India”, turklāt pat pēc kontrakta parakstīšanas Okons tika uzskatīts par vienu no reālākajiem kandidātiem uz Rosberga vietu “Mercedes” rindās.