Ilggadējais F1 braucējs Rubenss Baričello atklājis, ka šobrīd ir laimīgs, ka vispār ir dzīvs, jo nesen audzēja dēļ gūlies uz operācijas galda, pēc vēnu problēmu pārciešanas.

Baričello tika ievietots slimnīcā pirms diviem mēnešiem, kad sportists sūdzējās par galvassāpēm. Pēc pāris dienām sportists no slimnīcas tika izrakstīts, tomēr pēc atkārtotām pārbaudēm atklājies, ka sportista kaklā ir audzējs, kas pirms mēneša ticis izoperēts. “Tiku no tā vaļā. Lai gan šis audzēja tips neesot dzīvībai bīstams, vēlējos no tā atbrīvoties pirms tas izaug un rada diskomfortu, sēžot mašīnā,” stāsta 45 gadus vecais Baričello.

Daudz smagāka situācija bijusi pirms audzēja atklāšanas. “Man pazīstams dakteris redzēja, cik vāji jūtos. Man bija problēmas ar vēnām. Viņi izveidoja papildus kanālu, un redzēja, ka vēnas ir aizvērušās. Kad pametu slimnīcu man teica, ka tikai 14% pacientu pārcieš šādas situācijas. Daudzi izjūt efektus pēc tam, vai pat iet bojā.

Runājot par iemesliem, kas vispār lika Baričello doties uz slimnīcu, sportists norāda: “Biju savās mājās. Iegāju dušā un pēkšņi sajutu smagas galvassāpes. Ja jāizvērtē desmit ballu skalā, teiktu no astoņām līdz deviņām. Tieši tik spēcīgas! Apgūlos uz zemes. Nevēlējos nevienu modināt, bet sāpes bija pamatīgas. Devos līdz guļamistabai, uzmodināju Silvanu (sievu). Jutos ļoti slikti un sapratu, ka jādodas uz slimnīcu.

Rubenss Baričello šobrīd startē Brazīlijas salonautomobiļu čempionātā, kur 2014. gadā kļuva par čempionu, tomēr plašākai sabiedrībai viņš zināms kā Mihaela Šūmahera labā roka, laikos, kad “Ferrari” dominēja šī gadsimta sākumā. Savā 19 (!) sezonu ilgajā F1 karjerā brazīlietis izcīnīja 11 uzvaras. Bez “Ferrari” Baričello startējis arī “Jordan”, “Stewart”, “Honda”, “Brawn” un “Williams” komandās.