Amerikā plaši populāro GRC jeb Global Rallycross Championship piemeklējušas nopietnas finansiālas problēmas, kā rezultātā nolemts šosezon sacensības nerīkot.

“Red Bull” sponsorētais čempionāts pēdējo gadu laikā guvis plašu popularitāti Amerikā, turklāt atšķirībā no FIA paspārnē esošā pasaules čempionāta šeit sacensības parasti notiek plašākās trasēs, ļaujot uz starta stāties daudz vairāk braucējiem, turklāt GRC apsteigusi World RX ar elektroklases ieviešanu, kas pasaules čempionātā debitēs tikai 2020. gadā.

Tiek vēstīts, ka vairākas trases joprojām nav saņēmušas ienākumus par sacensību rīkošanu 2017. gadā. Pirmās čempionāta kraha pazīmes varēja iezīmēt jau februārī, kad Otavas posma rīkotāji sūdzējās, ka nav saņēmuši rēķinu 20 tūkstošu USD vērtībā. Tad gan rīkotāji taisnojās, ka notikusi grāmatvedības kļūda un 8 stundu laikā rēķins tika apmaksāts.

Tikmēr Mičiganas štata pārstāvji jau gatavojas iesūdzēt čempionātu tiesā par 76 tūkstošu USD parādu, kas izveidojies no sacensībām 2015. gada jūlijā. Līdzīgā situācijā nonākuši arī Konektikutā esōšā Tompsona ovāla īpašnieki, kas vēlas no čempionāta piedzīt 29 tūkstošus USD. Ovāla īpašnieks DŽo Henigs atklāj, ka summa sākotnēji bijusi lielāka, taču čempionāta rīkotājs Kolins Dīns pēc sākotnējā pieprasījuma samaksājis vien 6 tūkstošus USD, turklāt tā rezultātā ovāls nav bijis spējīgs noorganizēt ‘trases dienu’, kas ienestu vēl 50000 USD.

Pilnībā bez rallijkrosa amerikāņi gan nepaliks, jo FIA šogad izveidojusi jaunu čempionātu – ARX, kas sastāvēs no četriem posmiem, no kuriem pēdējie trīs risināsies Ziemeļamerikā. Dalību čempionātā uz vismaz diviem posmiem apstiprinājis arī amerikāņu rallija un rallijkrosa šovmenis Kens Bloks.