Maiami pilsēta spērusi plašu soli tuvāk Grand Prix iekļaušanai nākamā gada F1 čempionāta kalendārā. Uzklausot visus viedokļus par to, kādu iespaidu sacensības atstās uz pilsētas nākotni, visi pieci komisijas locekļi balsoja par Maiami trases iekļaušanu F1 kalendārā.

F1 ir globāls sporta pasākums, kuru ik gadu vēro aptuveni 1.8 miljardi skatītāju. Tam vajadzētu palīdzēt mainīt cilvēku priekšstatu par Maiami no cauri braucamas pilsētas uz starptautisku centru. Mums ir potenciāls ienest pilsētā 2.8 miljardus USD, kā tas bija vērojams no 2012. līdz 2015. gadam Ostinā, kas ir vienīgā vieta ASV, kur šobrīd notiek F1 posms. Mēs varam kļūt par vienīgo pilsētu ASV, kur notiek F1, kā arī bāzējas pa komandai visos piecos populārākajos komandu sporta veidos,” pēc lēmuma pieņemšanas stāsta pilsētas mērs Franciss Suaress.

Tikmēr bažas par potenciālo Maiami ielu trases dizainu izteicis četrkārtējais F1 čempions Luiss Hamiltons, kurš piedāvājis savu palīdzību tās pārveidošanā un pielāgošanā F1 vajadzībām. Hamiltons paudis bažas, ka jaunu trašu veidošanā gandrīz nekad netiek vaicāts braucēju viedoklis.

Nesaprotu, kādēļ, piemēram, golfā tie ir elites sportisti, kas izveido laukumus, kamēr autosportā braucējiem nekad nav teikšana. Es nesaku, ka mums viss būtu jārada no nulles, bet palīdzēt ar niansēm gan varam. Maiami ir lieliska vieta F1 posmam. Es biju sajūsmā līdz ieraudzīju trases dizainu. Neteikšu, ka izskatās jautri. Divas taisnes ir ļoti garas. Var jau būt, ka ar laiku tās iepatiksies. Es ceru, ka netiks atkārtotas tās pašas kļūdas, kas Valensijā. Tur bija lielisks potenciāls, diemžēl tas netika realizēts,” atklāj Hamiltons.

Nevēlos veikt pāragrus secinājumus vēl neizbraucis tur ne apli, tomēr, ja kāds vēlās manu, vai citu braucēju palīdzību, es to neatteiktu. Domāju, ka mēs visi varētu sniegt lielisku pārskatu par trasi no braucēju skatpunkta, kā arī informēt, ko būtu iespējams uzlabot. Maiami pilsētu zinu ļoti labu un esmu pārliecināts, ka ir vairākas citas vietas, kur trase iederētos labāk.

Hamiltona komandas biedrs Valteri Botass nepiekrīt brita teiktajam. “Redzēju pirmos plānus trases dizainam un izskatās lieliski. Ļoti ceru, ka tas nonāks līdz realitātei. F1 to vajag. Mēs, braucēji, allaž gribam doties uz interesantām trasēm. Arī lokācijas vietai ir nozīme. Ja tā spēj pievilināt cilvēkus un radīt nepieciešamo atmosfēru, tad lieliska nedēļas nogale ir garantēta.