Pēc aizraujošas cīņas ar kopvērtējuma līderi un savu nākamās sezonas komandas biedru Marku Markesu par MotoGP Austrijas posma uzvarētāju kļuvis “Ducati” motociklists Horhe Lorenco, kuram šis bija trešais panākums šosezon.

Kvalifikācijā Lorenco izcīnīja trešo starta pozīciju, piekāpjoties vienīgi Markesam un savam komandas biedram Andrea Doviciozo, kurš no Markesa atpalika vien 0.002 sekundes. Startā gan tieši itālis izrādījās ātrākais. Markess jau trešajā līkumā centās vadību atgūt, tomēr tas pavēra izdevību Lorenco, kurš tika garām abiem priekšā esošajiem sportistiem.

Lorenco prieki gan nebija ilgi, jo apli vēlāk Markess vadību atguva un drīz vien viņa otro pozīciju sāka apdraudēt Doviciozo. Lorenco pozīciju nosargāja un rezultatīvi metās uzbrukumā Markesa pozīcijai. Abi vairākkārt apmainījās pozīcijām, tomēr pēdējā aplī kā līderis iebrauca Lorenco un savu pozīciju “Honda” braucējam neatdeva, finiša līniju šķērsojot 0.13 sekundes pirms Markesa.

Uzreiz aiz goda pjedestāla finišēja Kals Kračlovs un Danilo Petruči, bet sešinieku noslēdza Valentino Rosi. “Yamaha” braucējs kvalifikācijā palika tikai 14. vietā, kamēr viņa komandas biedrs Maveriks Vinjaless finiša līniju šķērsoja tikai 12. vietā.

Beļģis Havjērs Simons bija vienīgais, kurš piedzīvoja kritienu un nesasniedza sacensību finišu.

Uzvara Austrijā ļāvusi Lorenco ar 130 punktiem pakāpties uz trešo vietu čempionāta kopvērtējumā priekšā Doviciozo (129) un Vinjalesam (113). Viņam priekšā ir vienīgi Markess (201) un Rosi (142).

Čempionāta nākamais posms no 24. līdz 26. augustam risināsies Silverstounas trasē, Lielbritānijā.

Moto2 klasē aizraujošā pēdējā apļa cīņā starp abiem titula pretendentiem Frančesko Bagnaia no “Kalex” pieveica “KTM” pārstāvi Migelu Oliveiru. Moto3 klasē, izvairoties no joprojām traumētā Horhes Martina uzbrukumiem uzvaru izcīnīja itālis Marko Bezeči, kurš vadībā pavadīja visus 23 apļus.