Svētdien Limā finišēja šī gada Dakaras rallijreids, kurā savas kārtējās uzvaras guva Stefans Petransels un Sirils Desprē.

Moto kategorijā jau no rallija pirmajiem posmiem cīņa par uzvaru risinājās tikai starp abiem KTM komandas biedriem Sirilu Desprē un Marku Komu. Lai gan Koma biežāk izrādījās posmu uzvarētājs, viņš arī pieļāva vairāk mazu kļūdiņu un galarezultātā viņu pievīla arī tehnika. Līdz ar to ceturto uzvaru Dakarā izcīnīja Desprē, kamēr Komam pagaidām ir 3 panākumi. Uz starta kopumā izgāja 178 motociklisti, bet finišu sasniedza tikai 97 braucēji.

10 Felipe Zanol BRA KTM/450 Replica 46:54:07 03:25:56 00:55:00

Auto klasē savu desmito uzvaru (ieskaitot moto klases panākumus) Dakarā izcīnīja Petransels, kurš bija kopvērtējuma vadībā kopš 4.posma, pēc kura visai apdomīgi sāka braukt uzmanīgāk un jau domāt par kopvērtējuma uzvaru. Vienīgi “Hummer” varēja izrādīt pretestību “Mini” braucējiem, tomēr Naseram Al-Atijam radās pārāk daudz tehnisku problēmu, kuras izskaņā piemeklēja arī viņa komandas biedru Robiju Gordonu, kurš pērn izcīnīja 3.vietu un šogad bija izvirzījis mērķi uzvarēt.

Jāpiebilst, ka vieglo automašīnu klasē finišēja 78 mašīna no  161 startējušās ekipāžas. Tostarp 77.vietā finišu sasniedza arī latvieši Saukāns/Dambis ar “Oscar eO”. Jāatzīmē arī lieliskais “RE Autoclub” ekipāžu sasniegums ar krievu pilotiem pie stūres: Meļņikovs finišu sasniedza 18.vietā, bet Kuzņecovs palika 36.pozīcijā.

10 Krzysztof Holowczyc POL MINI/ALL4 RACING 45:54:24 06:59:38

Smago auto kategorijā pirmo uzvaru izcīnīja un KAMAZ dominanti pārtrauca IVECO ar holandieti Žerāru de Roju pie stūres. Smago automašīnu klasē startēja 74 mašīnas un finišu Limā sasniedza 60 – tātad krietni lielāks izturības %.

10 Pieter Versluis NLD MAN/TGS 56:33:19 11:12:32

Paldies visiem, ka sekoja līdz Dakaras rallijam un latviešu startiem Dienvidamerikā!