Mihaels Šūmahers Austrālijas GP sestdienas treniņā Melburnā centās nepieļaut “Mercedes W03” nofotografēšanu.

Vācietis pēdējā treniņa stundā izlidoja no trases devītajā līkumā un vēlāk centās dažādiem paņēmieniem nepieļaut “Mercedes” jaunā modeļa fotografēšanu, jo īpaši ‘pieskatot’ priekšējo antispārnu. Šūmahers pats turēja priekšējo antispānu brīdī, kad evakuators pacēla formulu, jo tad smagākās mašīnas aizmugures dēļ priekšgals sasveras uz augšu un fotogrāfiem paveras lieliska iespēja iemūžināt mašīnas apakšējo daļu.

Nevar aizmirst, ka “Mercedes” Austrālijā izmantoja DRS ‘pastiprinātāju’ aizmugurējā antispārnā un daži tehniskie eksperti pat apgalvo, ka “F-Duct” tipa sistēma stiepjas līdz priekšējam antispārnam – līdz ar to labas kvalitātes attēli no mašīnas priekšējā antispārna apakšējās daļas būtu labs pierādījums tam.

1 KOMENTĀRS

 1. Kārtējo reizi jāsaka – neesmu aerodinamikas inženieris, taču nespēju iztēloties, ka kaut kādi gaisa plūsmas kanāliņi, kas stiepjas 4-5 metru garumā cauri visai mašīnai, turklāt vēl atmuguriski, spētu dot izšķirošu pārsvaru. Šķiet, ka ažiotāža ir krietni lielāka nekā reālais efekts.

  • Gaisa plūsmas dinamika pa šiem ‘kanāliņiem’ vai caurulītēm nav nekas pārdabīgs – tīrā fizika: ar cauruļu diametra maiņu regulē plūsmas ātrumu/intensitāti.

   Savukārt efekts, ko šī plūsma ‘nodara’ priekšējam antispārnam gan ir krietni komplicētāks – rodas tā saucamais ‘stalling’ process, kas par pāris ° deformē antispārna sekcijas leņķi, tādejādi mainot piespiedējspēka līmeni.

   • Nē, nu, skaidrs, ka visādas gaisa plūsmas ir iespējamas. Tā teikt – ja kaut kas trubā ieiet, tad kaut kam arī jāiznāk ārā 😀 Taču, ja pareizi saprotu, tad ir aizdomas, ka tā gaisa ‘cauruļu’ sistēma stiepjas no priekšējā antispārna līdz pat aizmugurējam. Tas nozīmē, ka tā iet cauri visiem plakanajiem spārnu turētājiem u.c. sīkām detaļām. Bet šādi nekādas milzīgās gaisa masas nepārpumpēsi. Tā nav nekāda ‘ground-effect’ revolūcija 😀

   • priekšas antispārna ‘turētāji’ gan tādi diezgan paresni meršiem sanākuši.. agrāk iztika ar plānākiem kaut kā

 2. es personīgi nemaz nebrīnētos, ja viss tas riņķadancis ap jauno f-dukti būtu vien uzmanības novēršanai no kā būtiskāka, jeb varbūt arī tikpat iespējams, ka viss storijs ir no pirksta izzīsts

  pēc publiskotās versijas, strādā tā jaunā brona parikte vien tad, kad iedarbināts DRS (aizmugures antispārns atvērts), kas 1) ir visai neilgu brīdi, kamēr merši ir gana ātri arī citur trasē 2) pariktes deklarētais efekts ir DRS pastiprināšana (tātad aizmugurējā antispārna downforca samazināšana), kas nozīmē vēl lielāku downforca disbalansu start diviem DRS stāvokļiem, tātad ilgāku pārejas procesu, kad DRS top atkal aizvērts, tātad ilgāku gaidīšanu, kamēr var atkal bremzēt pa nopietnam..

  Kas man personīgi šķiet derīgāk, ir kaut kāda DRS efekta radīšana arī priekšas spārnam ar šitām duktīm, tādējādi mazliet kompensējot donwforca disbalansu kā primāro efektu, un draga papiuldus samazinājumu kā papildbonusu, kamēr DRS ‘atvērts’.. Bet tāpatās, devaisa darbība līdztekus ar DRS šķiet esam ne sevišķi milzīgs ieguvums, salīdzinājumā ar radīto ažiotāžu

  • Turklāt šī sistēma galvenokārt darbojas tikai Q laikā, jo sacīkstes laikā DRS sistēma lieto visai ierobežoti.

   Par to priekšējā spārna darbības iespaidošanu, redzēju vēl vienu skaidrojumu – tā mazā gaisa strūkliņa nevis pati ietekmē sekcijas leņķi vai stāvolki, bet vienkārši plūst pa tā apakšu un tādejādi maina pretimnākošās gaisa plūsmas mijiedarbību ar antispārnu.

 3. Nu nez… neko viņš tur nesargāja. Ar pieklājigu žestu palūdza izbeigt. Sižeta beigās, kad formulu otrreiz pacēla, vispār neko nedarīja.

  Kas attiecas uz sistēmu, tad tiecos piekrist Pro – nu neliekas ticama tā versija par trubiņām…

 4. Man drīzāk liekas, ka Šūmis centās nepieļaut formulas atdauzīšanu pret zemi. Protams, tik viegli jau viņa neplīst, bet nav vajadzības to speciāli dauzīt. Un tāpat pie nolikšanas priekšu biški nometa. Ja būtu pieturējuši līmenī, tad būtu nosēdināta normāli.

 5. Ja runā par tām trubiņām, domāju, ka reti kurš spētu izskaidrot loģiku, pat ja redzētu tās. Tāpatās kā toreiz ar Renault uz priekšu vērstajiem izpūtējiem, kur nevienam nebija simtprocentīgi īsts izskaidrojums, kā tas strādā (šķiet, ka arī pašiem Reņiem nē 🙂 ).