“Ed Carpenter Racing” komanda pieņēma pareizu lēmumu, uz atsevišķiem šīs IndyCar sezonas posmiem noalgojot Maiku Konveju – svētdienas naktī brits spēja izdzīvot notikumiem bagātajās sacensībās Longbīčas ielās un izcīnīja uzvaru, ziņo portāls autoeuro.lv.

Kvalifikācijas uzvarētājs Raiens Hanters-Rejs pēc cīņas ar Sebastjanu Burdē saglabāja pirmo vietu startā. Arī sacensību vidusdaļā “Andretti Autosport” vienības braucējs joprojām bija vadībā, lai gan ļoti cieši aizmugurē sekoja vairāki konkurenti. Tikmēr Džozefs Ņūgārdens tobrīd boksos devās apli vēlāk nekā pārējie līderu grupas braucēji un atgriezās trasē pirmajā pozīcijā. Braukdams ar aukstām riepām, Ņūgārdens nedomāja, ka vienā no nākamajiem līkumiem Hanters-Rejs tik zibenīgi iebrauks iekšmalā, kā rezultātā abi nesadalīja trasi un notika sadursme.

Aizmugurē braucošajam Džeimsam Hinčklifam neatlika nekas cits, kā ietriekties priekšā avarējušās mašīnas aizmugurē, un tāpat no sadursmes neizvairījās Džeks Hoksvorts, Tonijs Kanāns un Takuma Sato. Tikmēr Vils Pauvers, Maiks Konvejs, Karloss Munjoss un Huans Pablo Montoija bija tie, kam izdevās izvairīties no avarējušajām formulām. Uz augstu vietu pretendēja arī Burdē, taču francūzis divas reizes pats aizķēra sienu un tas liedza cīnīties par pirmajām vietām. Arī Saimons Paženo varēja cerēt uz pirmo trijnieku, taču viņu sacīkstes vidū taranēja Pauvers.

Vadībā pa to laiku bija nonācis ar citādu stratēģiju braucošais 2013. gada čempions Skots Diksons, kuram sekoja Džastins Vilsons. Tomēr restarta brīdī Diksons izsita Vilsonu no trases, kamēr pats vēlāk devās boksos, jo negribēja riskēt palikt bez degvielas. Uz pirmo vietu pacēlās Konvejs, kurš līdz ar to izcīnīja trešo uzvaru IndyCar karjerā. Pauvers finišēja otrais, vēl vairāk nostiprinoties čempionāta vadībā, Munjoss ieguva trešo vietu un tika pie otrā pjedestāla piecu karjerā aizvadīto sacīkšu laikā, kamēr Montoija finišēja ceturtais, dodot cerības, ka savu agrāko formu kolumbietis jau ir atguvis.

Longbīčas “Grand Prix” rezultāti:

1. Mike Conway (Carpenter/Chevy) 80 apļi
2. Will Power (Penske/Chevy) +0.9005
3. Carlos Munoz (Andretti/Honda) +1.5591
4. Juan Pablo Montoya (Penske/Chevy) +2.0226
5. Simon Pagenaud (Schmidt/Honda) +2.8169
6. Mikhail Aleshin (Schmidt/Honda) +3.8574
7. Oriol Servia (Rahal/Honda) +4.9621
8. Marco Andretti (Andretti/Honda) +8.1948
9. Sebastian Saavedra (KV/Chevy) +8.9029
10. Carlos Huertas (Coyne/Honda) +24.2295
11. Helio Castroneves (Penske/Chevy) +30.0552
12. Scott Dixon (Ganassi/Chevy) +30.7310
13. Graham Rahal (Rahal/Honda) +1 aplis
14. Sebastien Bourdais (KV/Chevy) +3 apļi
15. Jack Hawksworth (Herta/Honda) +3 apļi

– Justin Wilson (Coyne/Honda) 64 apļi
– Ryan Briscoe (Ganassi/Chevy) 60 apļi
– Tony Kanaan (Ganassi/Chevy) 55 apļi
– Josef Newgarden (Fisher/Honda) 55 apļi
– Ryan Hunter-Reay (Andretti/Honda) 55 apļi
– James Hinchcliffe (Andretti/Honda) 55 apļi
– Takuma Sato (Foyt/Honda) 55 apļi
– Charlie Kimball (Ganassi/Chevy) 41 aplis

Sacensību spilgtākie mirkļi:

Masveida avārija:

IndyCar kopvērtējums pēc 2. posma:

1. Will Power, 93
2. Mike Conway, 66
3. Simon Pagenaud, 60
4. Helio Castroneves, 55
5. Ryan Hunter-Reay, 54
6. Scott Dixon, 51
7. Carlos Munoz, 48
8. Juan Pablo Montoya, 47
9. Mikhail Aleshin, 46
10. Sebastian Saavedra, 42
11. Tony Kanaan, 40
12. Justin Wilson, 38
13. Takuma Sato, 36
14. Josef Newgarden, 34
15. Ryan Briscoe, 33
16. Graham Rahal, 33
16. Sebastien Bourdais, 33
18. Marco Andretti, 32
19. Carlos Huertas, 32
20. Oriol Servia, 26
21. Jack Hawksworth, 24
22. James Hinchcliffe, 20
23. Charlie Kimball, 17

Teksts: Juris Dargēvičs

1 KOMENTĀRS

 1. … viens līkums priekš Andretti autosport un “…гонка превращаетса…”* no ideālas nedēļas nogales par pilnīgu murgu priekš viņiem. 2 no maniem favorītiem palika šajā šrota čupā, bet 2 citi izbēga 🙂 Manuprāt, drošības mašīna atradās nepamatoti ilgi visas YF reizes trasē, nesaprotu, kāpēc tāpat kā NASCAR mākslīgi pagarina YF periodus? Beztam manuprāt, ja vairāk apļu aizietu sacīkšu režīmā, arī Conway’am būtu jāiebrauc pēc “spash’n’go”, tāpat kā Dixon’am. Starp citu: Montoya 4tais! Pieļauju, ka neriskēja apdzīt savu tautieti, lai Kolumbijas narkomafija nenovāc abus, ja paliktu bortā… 😀 😀 😀

 2. Maiks Konvejs iespējams varētu kļūt par top braucēju ar līgumu kādā no vadošajām komandām, kas savukārt dotu iespēju cīnīties par uzvaru kopvērtējumā. Varētu… ja vien nebūtu psiholoģiski salūzis pēc piedzīvotajām avārijām un pieņēmis lēmumu ovālos vairs nebraukt.

 3. Sacīkste bija vēlu, tāpēc neredzēju. Liekas CART laikos sākums bija drusku agrāk ~ 23:00.
  Mjā, Konvejs ir labs, Montoija laikam atgūst formu, ovālos viņš pat varētu uzspīdēt pa īstam… Indy 500 jau viņam jābūt top formā.
  Es atkal ķeršos pie vecā – pavērojiet krāsas – cik izteiktas! Uzreiz var atšķirt, kurš un kur brauc. Ne tā kā pretīgā F1 vienmuļā karavāna – tiem drīz būs kā ielu automašīnām.
  InciZ – nedod “arcani” pamatu šīs sacīkšu sērijas lamāšanai… 🙂

  • salīdzinājums ar F1 nebūtu gan īsti korekts – arī Indy šad tad ir tāda pat procesija kad visi vienādi lieto puštupasu. F1 tomēr ir augstākās klasses auto sports gan technoloģiju, gan aerodinamikas, gan menedžmenta, gan organizācijas, gan tēriņu utt ziņā. Tā ka tur arī pavisam cits abarots. Indy komandai pietiek ar pārdesmit mechāniķiem, jo šasijas standarda, motori no malas utt… kamēr F1 tas viss pašu spēciņiem jāsaorganizē un jāproducē. Un NEVIENĀ F1 komandā galīgi dunduki nesēž, tāpēc arī tāda blīva sāncensība. Ja jau F1 kā Tu saki ir ņefiga nederīgs tad kālab Cart/Indy piloti tur – F1 – neko nevar? – Spīds, Burdē, Maikls Andretti? Vienīgie izņēmumi Mario Andretti, Montoya un vēl pāris 60 gadu laikā…Savlaik Edijam Īrvainam(kurš arī Indy testējis) bij blogs Virgin Media un kad šito viņam pajautāju, tad viš tā arī pateica – IndyCar is absolutely different type of racing from F1 and requires complitely different driving skills. Tā ka salīdzināt F1 ar Indy jebkādā nozīmē ir nevietā. Kas kuram vairāk pie sirds vai patikšnas, tas jau nu ir privāts jautājums un tamlīdzīgas diskusijas pilnīgi bezjēdzīgas

   • Vienā siereļu portālā bija intervija ar to krievu: Mišu, kas brauc šogad šajā seriālā: labākais hīts bija tas, ka ovālos ir jāgriež pa LABI, nevis pa KREISI, kā tam dabiski vajadzētu būt. 😮 Un kopējais rezumē bija aptuveni tāds pats, kā Īrvainam: par visu, ko esi Eiropas formulās samācījies, vari aizmirst, jo viss jāsāk pa jaunu…. 😉

 4. Agrim Rūmītim: Es neapgalvoju, ka F1 kā tāds ir pretīgs! Nokļūdijos ar vārdu secību – domāta bija vizuālā komponente – vienmuļās krāsas, uz to attiecināju to īpašības vārdu. Tāpēc laikam ir “zāļu valsts aģentūra” nevis “valsts zāļu aģentūra” lai cilvēki nedomātu, ka ir zāles valstij…
  Varēju rakstīt tā – “F1 pretīgi vienmuļā karavāna”, tas neapzīmē pašu F1 sēriju ar šo vārdu, bet vizuālo pelēcību…
  Cerams, izskaidroju.

  • Entshuldigung Bitte ja pāpratu par to vienmuļļību, var Tev piekrist šjā jautājumā, kautgan F1 vienīgās reāli pelēkās vai ne tik viegli atšķiramās mašīnas nāk no Sauber, McLaren un Mercedes, pārējie, varbūt izņemot RedBull vs ToroRosso vēl tīri normāli pamanāmi un atšķirami. Gan jāņem vērā ka F1 komandai abām mašīnām jābūt vienādi un proporcionāli krāsotām, ne tā kā Indy kad katram pilotam var būt cita krāsa atkarībā no sponsora kurš apmaksā viņa startus. Kas zin kas labāk – 11×2 vai 40×1 dažādi krāsojumi. Būs laikam jāpaštudierē mārketings un PR lai šito izkostu:)