Šodien oficiāli prezentēts, kādas varētu izskatīties Roborace čempionāta automašīnas. Šī čempionāta pirmā sezona tiks uzsākta jau šī gada rudenī (vai 2017. gada ziemā) un tas notiks kopā ar Formula E sacīkstēm. Galvenā atšķirība šim sacīkšu seriālam no visiem pārējiem ir tā, ka mašīnas nevadīs braucēji, bet gan programmatūras. Sacīkšu garums būs aptuveni 1 stunda.

Pagaidām gan Roborace formāts un startēt ieinteresētās komandas netiek atklātas, tomēr tiek ziņots, ka mašīnas spēs attīstīt līdz pat 300 km/h lielu ātrumu. Mašīnas sākotnēju dizainu veidojis Daniels Simons, kurš savas karjeras laikā strādājis ar “Volkswagen”, “Seat”, “Lamborghini” un “Bugatti”, kā arī pielicis roku dažādu mašīnu izstrādē Lemānas sacīkstēm, tomēr tiek ziņots, ka gala versija varētu arī ievērojami atšķirties no sākotnējās.

[socialpoll id=”2347224″]

7 KOMENTĀRI

  1. reakcija un sapratne var būt visdažādākā, tomēr es par to, ka ,,viss dzīvē ir jāizmēģina,, …tehnikā un attīstībā jo īpaši…. kautkas jauns ir vajadzīgs vienmēr – bet spriedumi kas ir izdevies , un kas nav – lai rāda tikai laiks..bet jāredz un ,,jānotestē,, ir noteikti…

  2. Skaidrs, ka šo vajag redzēt, lai izdarītu jebkādus secinājumus. Tāpat jāzina, kas ‘lācītim vēderā’. Ja mašīnu programmatūra būs apgādāta ar visādām pretsadursmju un pretslīdēšanas aizsardzībām, tad tā būs sterila un bezjēdzīga riņķošana pa iepriekš izskaitļotām trajektorijām. Turpretī, ja sacensības būs bagātas ar avārijām un līdzināsies sava veida izdzīvošanas cīņai, tad aiz neko darīt varētu pat paskatīties tās robotu kaujas.

  3. ..visvairāk šādās sacensībās (tad, kad tās būtu jau labi attīstītas) man patiktu viena nianse… – tas , ka šādās sacīkstēs varētu noteikt uzvarētāju uz , kā saka pēc ,,tīrā ātruma,, un tehniskajiem spēku samēriem… nebūtu pilota faktora, kas nes lielu daļu nejaušību…. tam visam būtu gan plusi gan mīnusi….protams daudzi bļaustītos , ka pilota faktors un kļūdas, nejaušības dod vairāk šova – taču no otras puses – jo mazāk nejaušu faktoru sacensībās – jo objektīvāki ir tehnisko faktoru rezultāti…ja mēs gribam noteikt objektīvo ātrāko , tad šāda sacīkšu klase tam ir vispiemērotākā…

  4. Man viens pazīstamais aizraujas ar tām mazajām mašīnītēm un arī lidmašīnām (ar iekšdedzes dzinējiem, nevis elektriskām), kas jāvada pa tādu miniatūru ķipa BMX trasīti: ja pats esi iekšā tajā hobijā, tad ir interesanti. Aptuveni tāds pat variants arī jāšanas sportā iejādē: zini ko tas nozīmē, var fanot un skatīties. A parastam autosporta fanam šo palielināto “modelīšu” gonkas visticamāk liksies pilnīgs sviests. 🙂

    • Šis gan rādās nebūs radiovadāmo mašīnu čempionāts. Vikipēdijā rakstīts, ka “all teams will have the same cars, but will develop their own real-time computing algorithms and artificial intelligence technologies”. Tā kā šis pasākums būs vairāk tāda IT-šņiku olimpiāde – kurš krutāku softu uzrakstīs 😀

    • …kad tikai sāka attīstīt ,,robottehnooģijas,, tehnikā, sākumā rīkoja testus ar pašgājējiem džipiem pa tuksneša trasi (vairs neatceros, kurā TV kanālā to rādīja – šķiet tas bija Viasat Explorer ) ….gāja tur jautri, kad programmas bija tikai testa režīmā..ta viens sāka vispār braukt atpakaļgaitā, ta līkumu programmatūra brīžiem neklausīja, un braukāja no vienas grāvja puses uz otru.. bet tagad jau tas viss ir attīstīts.. varu teikt vienu droši – asinskārajiem un asa sižeta mīļotājiem tur daudz ko nebūs redzēt…šķiet šādas sacīkstes patiks tikai noteiktai fanu kategorijai, kurai ir svarīgāki sacīkšu tehniskie pamatprincipi un tehnikas pārbaudes objektīvie rādītāji (es piederu pie tādiem faniem) …man īpaši neinteresē šovs , mani interesē tehniskā izaugsme, soļi šajā izaugsmē, un kad sacīkstēs tiek noskaidroti maximāli objektīvākie rādītāji konkrētā autoindustrijas attīstības nozarē… domājams , ka daudz fanu nebūs šādām sacensībām – ja tā var teikt – tam visam līdzi sekos tikai tā fanu daļa , kura kautko saprot un vēlas saprast no tehniskās attīstības un tehniskās attīstības filosofijas , kura tiek noteikta ar sporta palīdzību…tāpat kā līdzīgi ar F1 .. – ir fani , kuri gaida šovu , nejaušību spriedzi , daudz cīņu, apdzīšanu , bet ir arī fani, kam tas nav primārais , kuri ir dziļāk iekšā tajā visā (izpratnē) …..šovam te nebūs primārā loma – te primārā loma būt šīs robotindustrijas attīstībai…. tas patiks tikai fanātiem , kas seko tehniskā sporta attīstībai pavisam jaunā izpausmē…. ar radiovadāmajām u.t.t. kategorijām tam nav pilnīgi nekādas līdzības – vienīgi tas, ka nav šofera….