MotoGP Argentīnas GP posmā aizvadīta kvalifikācija, kurā žūstošā trasē visus pārsteidza austrālis Džeks Millers (“Pramac Ducati”). Otro startu vietu izcīnīja “Repsol Honda” komandas braucējs Danijs Pedrosa, kamēr pirmo starta rindu rīt noslēgs Johans Zarko (“Tech3 Yamaha”).

Ceturtā treniņbrauciena laikā lija lietus, kas kvalifikāciju padarīja neparedzamu. Pirmajā kvalifikācijā ātrākie divi bija Aleikss Espargaro un Andrea Doviciozo, kuri pievienojās 10 ātrākajiem braucējiem pēc treniņu rezultātiem. Tikmēr Doviciozo komandas biedram “Ducati” rūpnīcas komandā Horhem Lorenco neizdevās tikt augstāk par 14. starta vietu.

Otrajā kvalifikācijā pirmos mēģinājumus visi braucēji veica ar lietus laikam paredzētajām riepām, kamēr otrajā mēģinājumā trīs braucēji – Millers, Marks Markess un Kels Kračlovs – riskēja, trasē dodoties ar slikiem.

Markess un Kračlovs ātri vien atgriezās atpakaļ boksos, kamēr Milleram pēdējās sekundēs izdevās uzstādīt ātrāko apļa laiku, un izcīnīt pole position Argentīnas GP izcīņā. Otrajā vietā palika Pedrosa, kurš Millera laikam zaudēja 0,177 sekundes. Johans Zarko ieņēma trešo vietu, ātrākajam braucējam zaudējot 0,212 sekundes.

Neveiksmīga kvalifikācija izvērtās vairākiem līderiem. Marks Markess palika sestajā vietā, Doviciozo bija astotais, Maveriks Vinjaless devītais, bet Valentīno Rosi tikai vienpadsmitais.

Rīt MotoGP sacīkste plānota plkst. 21.00 pēc Latvijas laika, bet pirms tam arī Moto3 un Moto2 sacīkstes.