Lielbritānijā aizvadīts šīs sezonas ceturtais posms pasaules čempionātā rallijkrosā. Lai gan visi gaidīja Anglijai tipiskos nokrišņus, skatītājiem lietus mētelīšus nevajadzēja. Arī bez dubļiem un mitruma varējām vērot aizraujošas cīņas divu dienu garumā. Piedāvājam 10 aizraujošus faktus no sacīkstēm Silverstounā.

#1 Lielbritānijā pārtrūka Jāņa Baumaņa deviņu secīgu pusfinālu sasniegšanas
sērija. Šādu stabilitāti reti gadās redzēt pat rūpnīcas braucēju vidū. Pēdējo 10
posmu laikā visas reizes kvalifikāciju labāko 12 braucēju vidū ir noslēguši
vienīgi Johans Kristofersons, Timijs Hansens un Peters Solbergs, kamēr Sebastians
Lēbs ir piedalījies visos šajos pusfinālos, lai gan Barselonā palika 13. vietā,
bet no savas pusfināla vietas atteicās Kevins Hansens.

#2 Neraugoties uz veselības likstām, avārijā sabojātu mašīnu un kļūdām
laikapstākļu prognozēs, Baumanim gan izdevās sasniegt 14. vietu, kas ir 3 punktu
vērta. Līdz ar to Latvija saglabā savu vietu kā viena no trim nācijām (kopā ar
Zviedriju un Norvēģiju), kuras braucēji ir guvuši punktus katrā posmā no
čempionāta pirmsākumiem 2014. gadā.

#3 Baumanis nebija vienīgais Latvijas pārstāvis, jo RX2 klasē līdz finālam
aizcīnījās “Sports Racing Technologies” braucējs Vasīlijs Grjazins. Lai gan tajā
Vasīlijs veica pāragru startu un ieņēma tikai sesto vietu, čempionāta kopvērtējumā
Grjazins nonācis ļoti īpatnējā situācijā – divas sestās vietas viņam ļauj ieņemt
otro pozīciju kopvērtējumā, tikai divus punktus aiz līdera Olivera Ēriksona,
apliecinot čempionāta spraigo konkurenci un neparedzamību.

#4 Par sacensību uzvarētāju kļuva “PSRX Volkswagen” braucējs Johans Kristofersons.
Šīs sezonas pirmajos četros posmos viņš ticis jau pie trim panākumiem. Līdz šim
pasaules čempions vienmēr uzvarējis vismaz vienu no pirmajiem četriem sezonas
posmiem. Ja šī tradīcija saglabāsies, tad šogad titulam būtu jānonāk Kristofersona
vai Beļģijas RX uzvarētāja Sebastiana Lēba rokās.

#5 Turpinot par Lēbu, jāuzslavē francūža stabilitāte – deviņkārtējais pasaules
čempions rallijā kļuvs par otro braucēju, kurš spējis kāpt uz goda pjedestāla
katrā no sezonas pirmajiem četriem posmiem. Tik apskaužamu stabilitāti līdz šim
izdevies apliecināt tikai Peteram Solbergam 2015. gadā.

#6 Peteram Solbergam gan šis posms neizvērtās kā cerēts – pusfinālā vispirms notika sadursme ar Johanu Kristofersonu, bet atkārtotā startā tehnisks defekts ļāva 43 gadus vecajam norvēģim posmā gūt tikai 15 punktus (14 par 3. vietu kvalifikācijā; 1 par pusfinālu). Tik maz punktu Solbergs nebija guvis kopš pērnā gada vizītes Biķernieku trasē, kad trauma pusfinālā liedza tālāku cīņu, bēt vēl pirms tās Peters zem 15 punktu sliekšņa nebija palicis kopš pirmās vizītes Biķerniekos, kad viņš ierindojās tikai 19. vietā.

#7 Solberga komandas biedrs Johans Kristofersons svētdien pirmo reizi šosesozn uzvarēja kvalifikācijas braucienā. Lai gan zviedru sportista kontā jau bija divi uzvarēti fināli, viņš bija palicis sausā pirmajos 14 šī gada kvalifikācijas braucienos. Līdz šim aizvadītā gada čempionam allaž bija izdevies tikt pie uzvaras kaut vienā kvalifikācijas kārtā jau sezonas pirmajā posmā.

#8 Erve ‘Napiks’ Lemonjē laboja pašam piederošo rekordu kā visu laiku vecākais čempionāta dalībnieks. Francūzi no starta neatturēja fakts, ka viņš ir sasniedzis jau 71 gada 4 mēnešu un 18 dienu vecumu. Savu vienīgo punktu Lemonjē pasaules čempionātā sasniedza pērn Rīgā, bet aizvadītajā nedēļas nogalē pārspēja vienīgi ķīnieti Ma King Hua.

#9 Ma debija ļāva Ķīnai kļūt par 26. valsti, kuras pārstāvis ir piedalījies pasaules rallijkrosa čempionātā. Tā gan neizvērtās kā cerēts – 23. vieta ir “STARD” komandas visu laiku sliktākais rezultāts. Ma komandas biedrs Jānis Baumanis ar šo komandu aizvada savu otro sezonu un vienmēr ir iekļuvis punktos.

#10 Līdz ar notikumiem pasaules čempionāta Supercar un RX2 ieskaitēs, Silverstounā tika atklāts Amerikas rallijkrosa čempionāta (ARX) pirmā sezona. Lai gan tas netika radīts kā Global Rallycross championship (GRC) aizvietotājs, tomēr šis čempionāts nenokārtotu parādu dēļ šogad tika lividēts un vairums tā vadošo braucēju veica pāreju uz ARX. Zīmīgi, ka par ARX sacensību pirmo uzvarētāju kļuva Taners Fausts, kurš pērn kā pēdējais uzvarēja GRC sacensībās.