IndyCar čempionāts svētdien atgriezās Pokono trīs pagriezienu ovālā, kur pirms gada smagas kājas traumas guva Roberts Vikenss. Diemžēl arī šoreiz neiztika bez mediķu iejaukšanās.

Kvalifikācija tika atcelta lietus dēļ un sportisti savas starta pozīcijas ieņēma atbilstoši kopvērtējuma vietai. Jau pirmajā aplī cīņā par ceturto vietu Takuma Sato iespieda Aleksandru Rosi starp sevi un Raienu Hanteru-Reju, izraisot pamatīgu avāriju. Vēl vairākas mašīnas iesaistījās sadursmē, tomēr zīmīgi, ka vissmagāk cieta Fēlikss Rozenkvists, kurš “Schmidt Peterson Motorsports” komandā aizvieto pērn smagi cietušo Vikensu.

Rozenkvista mašīna atsitās pret drošības nožogojumu pirms piezemēšanās atpakaļ trasē. Zviedru sportists tika nogādāts slimnīcā, taču no tās jau ir izrakstīts bez nopietniem savainojumiem.

Riepu spiediena sensora problēmu dēļ Vils Pauers atkrita uz pēdējo pozīciju, taču atlikušo sacīkšu laikā prata veiksmīgi atgūt zaudēto un izcīnīt uzvaru, lai gan sacīkstes tika apturētas priekšlaicīgi tuvojošās lietusgāzes dēļ. Uzreiz pēc sacensībām izvērtās konflikts par to, kurš vainojams starta sadursmē.

Redzēju atkārtojumu un redzēju visu dzīvē. Protams, man nepadevās labs starts, esmu pie tā vainīgs, taču mēs braucām trijatā blakus viens otram. Raiens bija iekšpusē, es pa vidu un Takuma ārpusē. Pēc pagājušā gada notikumiem man nav saprotams, kā Takuma uzskata, ka šādi manevri ir pieņemami. Nogriezt ceļu divām mašīnām tādā ātrumā, pagriezienā, sacīkstēs, kas ir 500 jūdžu garas, ir bezkaunīgi un liek vilties. Tas mums var maksāt titulu,” pēc finiša stāstīja kopvērtējuma vicelīderis Aleksandrs Rosi.

Manā skatījumā tas bija absurds. Es pateicos Dievam, ka visiem viss ir kārtībā. Man likās, ka pērn guvām mācību. Pirmais aplis 500 jūdžu sacīkstēs… Man bija jauka un tīra cīņa ar Rosi. Par trim ceturtdaļām mašīnas korpusa atrados viņam blakus. Piepeši no nekurienes atrodos sagriezies pretēji un visi man brauc garām. Tad pamanīju kā Fēlikss ietriecas žogā,” emocijās dalās Raiens Hanters-Rejs.

Pēc sacensībām ‘grēkāzis’ Takuma Sato ar mikroblogošanas vietnes “Twitter” starpniecību paziņoja: “Jūtu, ka man kas jāsaka. Ļoti žēl, ka tiku iesaistīts sadursmē ar Aleksandru Rosi, kamēr viņš cīnās par čempiona titulu. Izskatās, ka viņš tika iespiests starp Raienu un manu. Ja paseko līdzi trajektorijai, skaidri redzams, ka Alekss pavirzījās augšup. Mēs atradāmies ļoti cieši un diemžēl piedzīvojām kontaktu.” Savu ierakstu Sato papildināja ar ilustratīviem materiāliem.

Foto: @TakumaSatoRacer / Twitter

Uz ko Rosi atbildēja: “Man šķiet, ka noskatoties video tu redzēsi, ka tas biji tu, kurš centās novirzīties lejup, lai ķertu Skota Diksona aizvēju, kas noveda pie šīs situācijas.

Avārijas rezultātā vissmagāk cieta šīs sezonas spožākais debitants Fēlikss Rozenkvists. Viņa mašīna sadūrās ar Sato formulu, pacēlās gaisā un ietriecās trases drošības žogā. Pērn līdzīgā negadījumā smagu mugurkaula savainojumu guva Roberts Vikenss, kurš joprojām atkopjas pēc sava šaušalīgā negadījuma un pat pāris soļu speršana Vikensam sagādā problēmas un prasa daudz laika. Pēc sacīkstēm viņš un vairāki citi braucēji ar interneta starpniecību aicināja IndyCar vairs nerīkot sacīkstes Pokono.

Roberts Vikenss: “Cik reizes mums būs jāizdzīvo viena un tā pati situācija līdz sapratīsim, ka IndyCar nevajag braukt Pokono. Šīs ir toksiskas attiecībās un varbūt ir pienācis laiks šķirties. Esmu ļoti atvieglots, ka visi ir tikuši cauri sveikā pēc tik biedējošas avārijas.”

Makss Čiltons: “Esmu ļoti priecīgs, ka visi varēja pamest negadījumu pašu spēkiem. Viņiem šajā vietā vispār nevajadzēja atrasties.

Seidžs Karams: “Negribu, lai cilvēki domātu, ka man nepatīk Pokono. Uzskatu, ka tā ir lieliska trase, taču nav piemērota IndyCar sacensībām. Mums jābūt gudriem un jādodās uz trasēm, kas ir piemērotas šādām automašīnām. Es mīlu ovālus un vēlos, lai tiem būtu vieta IndyCar, man vienkārši nepatīk IndyCar sacīkstes Pokono.

Tomēr ne visi braucēji ir tik skeptiski noskaņoti. Vairāki pieredzējušākie IndyCar braucēji izteica atbalstu trīs pagriezienu ovāla saglabāšanai kalendārā, par spīti tam, ka 2015. gadā tieši Pokono dzīvību zaudēja viens no pozitīvākajiem un stabilākajiem braucējiem Džastins Vilsons.

Jūtu līdzi Pokono. Cilvēki, kas šeit strādā, paveikuši ļoti smagu darbu. Līdzjutēji radīja fantastisku atmosfēru. Viss virzījās pareizā gultnē. Ceru, ka tā tas turpināsies. Nevar noliegt, ka dažas kļūdas, kas radās šai trasē, varēja notikt jebkur. Kas notika ar Džastinu vai Robertu varēja atgadīties jebkur. Man nepatīk, ka tā dēļ paliek slikta pēcgarša. Manuprāt, paši braucēji bieži var būt tie, kas maina situāciju. Ceru, ka atgriezīsimies.” stāsta Skots Diksons.

Piekrītu. Šis ir lielisks ovāls. Protams, te ir notikuši pāris neveiksmīgi negadījumi, taču, kā jau Skots teica, tie var notikt jebkur. Šai vietai ir negatīva reputācija. Skatītāju pūlis katru gadu pieaug par 15 procentiem. Piekrītu Skotam, ka tas šodien bija lielisks,” savam ilggadējam sāncensim piekrīt posma uzvarētājs Vils Pauers.

Fēlikss Rozenkvists pēc avārijas tika nogādāts slimnīcā, taču visai drīz pēc tam tika no tās izrakstīts. Zviedru sportists norādīja, ka avārijas rezultātā jūt sāpes mugurā, kā arī izjūt nelielas galvassāpes, taču cer, ka tās pāries tuvāko dienu laikā.

1 KOMENTĀRS

  1. Ja aizvāc Pocono, tad paliek tikai bērnudārza ovāli: lai ovālus vispār atstātu Indy, tad vajag vēl Fontanu un Kentukī atpakaļ. Teksasu un Geitveju var aizvākt. Pāris ovālus, un tieši superspīdvejus vajag atstāt, jo tieši tie arī nosaka Skilla starpību starp F1 un Indy pilotiem reizēm