Pēc neveiksmes sezonas pirmajā posmā, Luiss Hamiltons Štīrijas GP izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Tas nozīmē, ka britu braucējs vismaz reizi ir triumfējis jau 14 sezonas pēc kārtas. Savu pirmo uzvaru Hamiltons izcīnīja debijas sezonā 2007. gadā un kopš tā laika nekad nav palicis uz nullītes. Garāka sērija ir padevusies vienīgi Mihaelam Šūmaheram, kurš no 1992. līdz 2006. gadam uzvarēja 15 secīgas sezonas.

Hamiltons kļuva par otro braucēju aiz Džeka Brebema, kurš triumfējis trīs dažādās desmitgadēs, jo šogad iesākās 21. gadsimta trešā desmitgade. Brebems savas uzvaras izcīnīja pagājušā gadsimta piecdesmitajos, sešdesmitajos un septiņdesmitajos gados (1959-1970).

Pirmoreiz čempionāta vēsturē divi secīgi posmi notika vienā un tai pašā trasē, turklāt pirmoreiz vienā trasē risinājās divas sacīkstes sezonas ietvaros. Vēlāk gan šo faktu atkārtos Silverstona un, iespējams, vēl dažas trases. Nosaukuma maiņa uz Štīrijas GP, acīmredzot, nāca Hamiltonam par labu, jo Austrijas GP viņš četrus gadus pēc kārtas palika bez pjedestāla.

Lieliskus pamatus uzvarai Hamiltons ielika jau kvalifikācijā, kad tuvākais sekotājs Makss Verstapens tika pieveikts ar 1,2 sekunžu rezervi. Šī ir otrā pārliecinošākā pole position pēdējo desmit gadu laikā aiz 2014. gada Lielbritānijas GP, kad žūstošā trasē Niko Rosbergs pieveica Sebastianu Fetelu par 1,6 sekundēm. Pēdējoreiz vairāk kā sekunde pole position no otrās vietas ieguvēja šķīra 2017. gadā Itālijā. Arī toreiz lija spēcīgs lietus un Hamiltons izrādījās ātrākais, bet viņa tuvākais sāncensis bija Makss Verstapens.

Grafiks: Pirelli

Kvalifikācijā personisko rekordu sasniedza Karloss Saincs (3. vieta) un Džordžs Rasels (12. vieta). Lai gan sacīkstēs Saincam tik labi neklājās, tomēr nelielu mierinājumu sniedza punkts par ātrāko apli. Tā kā iepriekšējā posmā šo punktu saņēma Lando Noriss, tad pirmoreiz kopš 2011. gada “McLaren” tika pie diviem secīgiem ātrākajiem apļiem. Toreiz Hamiltonam un Batonam tas izdevās Itālijā, Singapūrā un Japānā.

Skalas otrā galā bija “Ferrari” komanda. Pirmoreiz kopš 2014. gada Brazīlijas un Abū Dabī posmiem divus posmus pēc kārtas abas sarkanās mašīnas startēja ārpus Top 6, turklāt sacīkstes Fetelam un Leklēram beidzās jau pirmajos apļos. Šī bija jau otrā reize pēdējo četru posmu laikā, kad “Ferrari” braucēji saduras tik spēcīgi, ka abiem nākas izstāties. Pa abiem kopā tika veikti tikai 5 apļi, kas ir “Ferrari” īsākā sacīkste kopš 2017. gada Singapūras GP, kad jau startā ceļu nesadalīja Fetels, Raikonens un “Red Bull” pārstāvis Verstapens.

Ja trasē “Red Bull” mašīnām neizdevās pieveikt “Mercedes”, tad vismaz boksos enerģijas dzēriena koncerna mehāniķi paveica perfektu darbu. Maksa Verstapena riepas tika nomainītas 1,95 sekundēs, bet Aleksam Albonam 2,22 sekundēs. Nevienai citai komandai savus pitstopus neizdevās veikt ātrāk kā 2,39 sekundēs.

Grafiks: Formula One

Panākumu atslēga Štīrijā bija mašīna ar divciparu numuru, kur abi cipari ir vienādi. Kvalifikācijā labāko trijnieks bija Hamiltons (#44), Verstapens (#33) un Saincs (#55), bet sacīkstēs Verstapenu un Saincu pieveica Botass (#77), kamēr balsojumā par dienas labāko braucēju triumfēja Peress (#11).

Sacīkšu laikā vadībā atradās tikai Hamiltons un Botass. Tas nozīmē, ka jau trīs posmus pēc kārtas no starta līdz finišam pirmajā vietā atradās “Mercedes” formula. 197 secīgi apļi vadībā gan ir tālu no rekorda, jo 1988. gadā Airtons Senna un Alens Prosts ar “McLaren” neļāva konkurentiem nonākt vadībā līdz pat sezonas astotajam posmam Lielbritānijā.

Grafiks: Pirelli

Kimi Raikonens sasniedza finišu 244. reizi. Viņš nonācis tikai viena finiša attālumā no absolūtā rekordista Fernando Alonso. Nav šaubu, ka Raikonens šogad labos rekordu, tomēr Alonso atgriešanās varētu ļaut spāņu braucējam ilgtermiņā atgūt šo rekordu.

Serhio Peress aizvadīja piedzīvojumiem bagātu braucienu – no 17. vietas pakāpās uz piekto, uzsāka cīņu ar Albonu, tomēr aizlauza mašīnas priekšējo antispārnu un finišā piekāpās Norisam. Par spīti stabilam un kvalitatīvam sniegumam daudzu gadu garumā, Peress tā arī nav ticis pie uzvaras. Ar 177 Grand Prix pieredzi bez panākumiem, viņš šai rādītājā panācis bijušo komandas biedru Niko Hulkenbergu. Vairāk posmu bez uzvarām ir bijuši vienīgi Andrea de Čezarim (210) un Nikam Haidfeldam (183).

Grafiks: FIA Formula One