Aizvadītajā nedēļas nogalē Nīsumas trasē Dānijā iesākās 2021. gada RallyX Nordic čempionāts, turklāt vienā nedēļas nogalē uzreiz tika aizvadīti pirmie divi sezonas posmi.

Pirmā diena

Latviju šoreiz pārstāvēja divi kroskartu klases braucēji – divkārtējais Eiropas rallijkrosa čempions Reinis Nitišs un Ronalds Baldiņš. Pirmās dienas pirmajā kvalifikācijā ātrākais no latviešiem bija Baldiņš, ieņemot astoto vietu, savukārt Nitišs palika 11. pozīcijā. Sekojošajās divās kvalifikācijās Nitišs tika pie vēl vienas 11. un 5. vietas, savukārt Baldiņš ieņēma 14. un 10. pozīciju. Abi Latvijas autosportisti kvalificējās pusfināliem, pēc kvalifikācijām Nitišam atrodoties astotajā vietā, bet Baldiņam divpadsmitajā.

Jāpiemin, ka šoreiz kroskartos tika izmantots netradicionāls formāts – tika aizvadīti trīs pusfināla braucieni, katrā no tiem diviem ātrākajiem braucējiem kvalificējoties finālam. Gan Ronalds Baldiņš, gan Reinis Nitišs savos braucienos palika trešajā pozīcijā, paliekot soli aiz finālbrauciena. Savukārt kopējā sacensību ieskaitē Nitišs palika devītais, izcīnot 13 čempionāta ieskaites punktus, savukārt Baldiņš pirmo sezonas startu noslēdza ar 11. vietu un 9 punktiem. Par uzvarētāju kroskartu klasē kļuva zviedrs Isaks Reiersens.

Foto: RallyX NordicJaudīgāko Supercar klases automašīnu ieskaitē uz starta stājās arī esošais pasaules čempions Johans Kristofersons. Kristofersons savu sacensību sezonu iesāka gana veiksmīgi, pēc trim kvalifikācijām ieņemot pirmo vietu, tomēr gan pusfinālā, gan lielajā finālā savu uzvaru gājienu zviedram neizdevās turpināt. Pie pirmās uzvaras RallyX Nordic čempionātā tika jamaikietis Freizers Makonels, kurš sīvā cīņā pārspēja Kristofersonu, savukārt pjedestālu noslēdza Sondrē Evjens.

Otrā diena:

Otrais RallyX Nordic seriāla posms latviešiem iesākās vēl sarežģītāk. Pirmajā kvalifikācijā Ronalds Baldiņš finišēja desmitais, bet Reinis Nitišs palika 16. pozīcijā. Otrajā kvalifikācijas braucienā Baldiņam izdevās būt nedaudz ātrākam, uzrādot devīto laiku, bet jēkabpilietis Nitišs noslīdēja līdz 18. vietai. Trešajā kvalifikācijā beidzot konkurētspējīgāku laiku uzbraukt spēja Nitišs, iegūstot piekto vietu, savukārt Baldiņš tika pie astotās vietas. Pēc trīs kvalifikācijas kārtām Baldiņš posma kopvērtējumā palika astotais, tikmēr Nitišs pirms pusfināla palika divpadsmitajā vietā.

Otrajā sacensību dienā pusfinālos Latvijas sportistiem veicās sliktāk kā dienu iepriekš. Nitišs savā pusfināla braucienā palika ceturtajā pozīcijā, kamēr Baldiņš vispār netika pie rezultāta. Otrā posma sacensību kopvērtējumā abi latvieši ierindojās viens aiz otra – Baldiņš 11. vietā (9 ieskaites punkti), bet Nitišs vietu zemāk, tiekot pie 8 punktiem čempionāta kopvērtējumā. Tikmēr finālbraucienā kroskartu klasē uzvaru guva Sebastians Enholms.

Kristofersons, Foto: RallyX NordicSupercar klasē otrajā posmā Kristofersons jau spēja parādīt sniegumu, pie kāda viņa līdzjutēji pēdējos gados ir pieraduši FIA pasaules rallijkrosa čempionātā. Pēc izcīnītas augstākās vietas pēc trim kvalifikācijas kārtām, trīskārtējais pasaules čempions Kristofersons savu ātrumu nodemonstrēja arī izcīnot uzvaru gan pusfināla braucienā, gan finālā. Šoreiz finālā atšķirībā no pirmās dienas izmainījās vien vietu secība – aiz Kristofersona finišēja Sondrē Evjens, bet Makonels kāpa uz pjedestāla zemākā pakāpiena.

Nākamie divi RallyX Nordic posmi plānoti jau pēc divām nedēļām, kad sportisti sacentīsies leģendārajā Holjesas trasē, Zviedrijā.