Pēc šodien notikušās Pasaules Motorsporta padomes sēdes FIA pieņēmusi vairākus lēmumus un sankcijas attiecībā uz nākotni braucējiem no Krievijas un Baltkrievijas, kā arī par sacensību rīkošanu šo nāciju teritorijā.

Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) pieņēmusi sankcijas un neuzskata, ka Krievija un Baltkrievija ir tiesīgas rīkot starptautiska līmeņa autosacīkstes. Līdz ar to Krievijas Grand Prix izcīņa un jebkāda cita veida FIA paspārnē notiekošo čempionātu posmi Krievijā tiek oficiāli atcelti. Papildus tam, nekāda Krievijas un Baltkrievijas nacionālā simbolika nebūs redzama un dzirdama arī citos posmos ārpus šo divu valstu teritorijas.

Nevienai komandai, kas pārstāv Krieviju vai Baltkrieviju nebūs atļauts piedalīties sacensībās.

Politiskas neitralitātēs un miera saglabāšanas nolūkos visi braucēji no Krievijas un Baltkrievijas turpmāk varēs startēt tikai kā neitrāli atlēti zem FIA karoga.

Krievijas un Baltkrievijas simboli, karogi, krāsas nedrīkst būt attēloti uz mašīnām un braucēju ekipējuma (piemēram, kombinezona). Apbalvošanas ceremonijās neskanēs Krievijas vai Baltkrievijas himna gadījumā, ja šo valstu pārstāvis izcīnīs uzvaru.

Līdzīgas sankcijas piemērotas FIA pārraudzīto čempionātu un struktūras funkcionāriem un komiteju pārstāvjiem.

Iepriekš minētie noteikumi attiecas arī uz motorsporta sacensībām virtuālajā vidē.

Augstāk minētās sankcijas Krievijas braucējus ietekmēs minimāli, jo Starptautiskās antidopinga aģentūras (WADA) sankciju rezultātā pasaules čempionātos Krievijas braucēji jau līdz šim nevarēja izmantot savas valsts karogu, tādēļ startēja zem nacionālās federācijas simboliem.

Šobrīd vēl nav oficiāli paziņots, kurš posms ieņems Krievijas vietu 2022. gada F1 kalendārā. Arī augstākā līmeņa autosportistu nākotne ir neskaidra, ņēmot vērā, ka politiskās un ekonomiskās sankcijas nopietni apdraud vairāku Krievijas uzņēmumu un banku tālāko darbību, tādā veidā apgrūtinot finansiālā budžeta nodrošināšanu Krievijas autosportistiem.