Lielu sašutumu F1 skatītāju vidū radīja šķietami nemākulīgā “Ferrari” komandas radio saziņa, kad TV ekrānos bija vērojams Sainca apdzīšanas manevrs pret Peresu. Komandas stratēģijas vadītājs Inaki Rueda izskaidrojis situāciju.

Lielākā daļa braucēju sacīkstes uzsāka ar vidējā sastāva riepām, kamēr Karloss Saincs, Pjērs Gazlī un Valteri Botass pēc vājas kvalifikācijas startēja ar cietākā sastāva riepām, kas normālos apstākļos nodrošinātu vēlāku pitstopu, tomēr Šarla Leklēra izraisītās drošības mašīnas fāzē visi trīs nosauktie braucēji devās boksos, jo ar lietotām cietā sastāva riepām viņiem nebūtu izredžu noturēt konkurentus aizmugurē. Kamēr pārējie braucēji varēja neuztraukties par cietā sastāva riepu spēju tikt līdz finišam, Saincs atradās neziņā, jo karstajos apstākļos gumija atdalās diezgan strauji.

TV translācijas laikā “Ferrari” inženiera ziņojums Saincam, aicinot braucēju boksos, tika atskaņots tieši tai brīdī, kad viņš spraigā cīņā apsteidza Serhio Peresu. “Televīzijas producenti piegādā datus skatītājiem ar aizturi, tā tas vienmēr ir bijis. Šai gadījumā redzējām, ka Peress ar Karlosu cīnās 41. aplī. Mēs runājām ar Karlosu un redzējām, ka viņš netiek garām Peresam taisnē, tādēļ 10. pagriezienā iesaucām Karlosu boksos,” skaidro “Ferrari” stratēģijas vadītājs Inaki Rueda.

Protams, viņš cīnījās ar Peresu. Viņam šķita, ka apli vēlāk izdosies apdzīt, tādēļ viņš aicināja vēl nedoties boksos. Tiešraides translācijā paziņojums tika atskaņots 15. pagriezienā, tieši pēc boksu ieejas. Tas ir nonsenss. Vai mēs sauktu braucēju boksos tik vēlu, ka viņš nevar noreaģēt uz mūsu lēmumu?

Rueda norāda, ka vidējā sastāva riepām prognozētais mūža garums ir aptuveni 25 apļi, tādēļ veikt 35 apļus nebija iespējams, ņemot vērā, cik agresīvi viņam nācās cīnīties, tādēļ tika nolemts tikt pie drošas piektās vietas ar ātrāko apli, jo ar 5 sekunžu sodu “Ferrari” pārstāvis uzskata, ka Saincs jebkurā gadījumā būtu palicis aiz Rasela un Peresa.

Patiesībā sods izšķīra mūsu pieeju pēdējā sacīkšu nogrieznī. Pat apsteidzot Raselu un Peresu, noturot 5 sekunžu pārsvaru ar nodeldētam vidējā sastāva riepām nebija iespējams. Paturot to prātā, mēs pieņēmām lēmumu iesaukt Karlosu boksos, lai viņš atgrieztos un dāvātu mums papildus punktu par ātrāko apli.

Pāris apļus iepriekš Saincs pats vairākkārt norādīja, ka nav spējīgs tikt garām Peresam. Zīmīgi, ka tālāk aizmugurē esošais Pjērs Gazlī spēja sasniegt finišu ar vidējā sastāva riepu komplektu, pie kura tika vienā aplī ar Saincu. Tiesa gan, Gazlī palika bez punktiem.

Lai gan “Ferrari” drošā taktika ir izprotama un, visticamāk, finišā tiešām deva vairāk punktus kā centieni sasniegt finišu ar vienu vidējā sastāva komplektu, tas neizskaidro, kādēļ Saincs netika iesaukts boksos laicīgāk, lai vispār nezaudētu laiku aiz Peresa “Red Bull” mašīnas, kas allaž bijusi ātrāka taisnēs, jo pirmais vidējā sastāva riepu komplekts Saincam kalpoja 24 apļus, bet otrais tika izmantots tikai 11 apļiem.

Piecu sekunžu sods, kas pēc Ruedas teiktā iespaidoja lēmuma pieņemšanu tika nopelnīts pirmā pitstopa laikā, kad “Ferrari” mehāniķi pēc lēna boksu apmeklējuma izlaida Saincu trasē tieši priekšā “Williams” formulai gandrīz izraisot avāriju.

Zīmīgi, ka Sainca inženiera radio saziņa ar braucēju pēc šī incidenta arī radīja nelielu apjukumu. Karlosam tika nodota informācija par 5 sekunžu stop & go sodu, kas nozīmētu, ka viņam piespiedu kārtā tuvāko apļu laikā vēlreiz jādodas boksos, tomēr Saincs pārprasīja, vai tas tiešām ir stop & go sods, kā rezultātā saņēma labojumu no komandas puses, ka šis ir parasts 5 sekunžu sods, ko drīkst izciest nākamajā pitstopā.