Monca šogad atzīmē 100 gadu jubileju. Diemžēl, izskatās, ka grandiozas svinības šogad izpaliks. Lielbritānijas, Kanādas un Austrālijas Formula 1 braucēji ir zaudējuši savu nācijas līderi. Joki un muļķošanās pat no atraktīvākajiem braucējiem šoreiz izpaliks. Tomēr sacīkstes notiks ierastajā gultnē, kur īpašu atomsfēru rada ‘Ferrari’ komandas dzimtene un tās lojālie fani. Laiks ieskatīties galvenajās intrigās.

Krāsa neatrisinās problēmas

“Red Bull” komandas līderis Makss Verstapens uzvarējis katrā no pēdējiem četriem posmiem. Arvien vairāk sāk izpausties komandas pārsvars sacīkšu režīmā, turklāt viens no galvenajiem trumpjiem ir ātrums taisnēs. Moncas trasē teju viss aplis sastāv no vienām vienīgām taisnēm, tādēļ Makss ir šoreiz būs īpaši izteikts favorīts uz uzvaru.

“Ferrari” pēdējos gados dzimtene nav diez ko saudzejusi – kopš Mihaela Šūmahera ēras beigām izcīnītas tikai divas uzvaras (Alonso 2010.  gadā un Leklērs 2019. gadā). Uz šo posmu sagatavots īpašs krāsojums, kas noteikti padarīs mašīnas vēl pamanāmakas. Mājas sacīkstes vienmēr ir labs atskaites punkts. Ja redzēsim muļķīgas kļūdas arī šoreiz, prese un fani var izdarīt vēl lielāku spiedienu uz vadības maiņu… Šis var “Ferrari” izrādīties svarīgāks posms, kā uz pirmo acu uzmetienu varētu šķist.

Upurēšanās komandas vārdā

Lielu lomu spēlēs kvalifikācijas taktikas. Normālos gadījumos katrs braucējs cīnās par sevi un pirmajās rindās nonāk vienas komandas pārstāvji. Moncā milzīgas priekšrocības sniedz braukšana citas mašīnas aizvējā garākajās taisnēs, tādēļ bieži ‘otro pilotu’ kvalifikācijas tiek upurētas, lai palīdzētu līderiem sasniegt maksimāli labu rezultātu.

Ja viss ritēs pēc plāna, pastāv liela iespēja, ka Karloss Saincs un Serhio Peress paliks pirmā desmita beigās un pavadīs pirmos apļus centienos apsteigt nosacīti lēnākas mašīnas. Ja kādam no līderiem nepaveiksies Q1 vai Q2, tas var atstāt negatīvas sekas uz komandas biedra starta pozīciju. Taktiskās cīņas un komandas biedru sadarbība regulāri padara Moncas kvalifikāciju par vienu no aizraujošākajām visā sezonā.

Cīņa cauri pūlim

Tiek ziņots, ka Luiss Hamiltons pēc dzinēja maiņas Itālijas Grand Prix uzsāks no pēdējās starta pozīcijas. “Mercedes” ir izdevies apliecināt savu spēju sacīkstēs cīnīties ar vadošajām komandām. Protams, Hamiltona traukšanās garām lēnākiem braucējiem nenotiks tik strauji kā Verstapenam Beļģijā, tomēr, izvairoties no liekiem kontaktiem, apdzīšanām pirmajos apļos jākļūst samēŗā regulārām.

Ņemot vērā ekstrēmās pozīcijas, kādā tiek noregulēti mašīnu antispārni uz šo trasi, DRS atvēršana nesniedz tik ievērojamas priekšrocības kā citur. Tā rezultātā, neraugoties uz konfigurāciju, apdzīšana Moncā ir izaicinājums braucējiem, kuriem ir pamatīgi jāpiesarga formulas bremzes un dzinējs.

Grafiks: Pirelli

Atmiņu iedvesmotie

Īpatnēji, ka pēdējos divus gadus Moncā uzvarējuši braucēji, kurus parasti redzam otrajā desmitā – Pjērs Gazlī un Daniels Rikjardo. Ja francūzim palīdzēja apstākļu sakritība, tad austrālis vienkārši prata veikt lieliskus startus un izmantot mašīnas priekšrocības, kamēr titula kandidātu sadursme notika jau viņam aiz muguras.

Šogad abiem skats uz dzīvi ir krietni drūmāks. “AlphaTauri” mašīna reti spēj iebraukt punktos, turkāt arvien biežāk Juki Cunoda ir ātrāks. Daniels Rikjardo ir bezdibeņa priekšā un izmisīgi meklē vietu citās F1 komandās. Viens posms neatrisinās visas viņu problēmas, taču var sniegt pozitīvu dzinuli atlikušajai sezonas daļai. Tikmēr “McLaren” komanda šogad neizrāda būtisku pārsvaru trasēs ar zemu piespiedējspēku, tādēļ vēl viens pjedestāls būs ļoti smags uzdevums.

Tāpat jācer, ka Pjērs Gazlī būs sveiks un vesels, jo ceturtdien slimības dēļ viņš izlaida mediju pasākumus.

Pastarīšu lielā iespēja

“Williams” komanda pamazām uzsākusi atdzimšanas procesu, tomēr tas nav tik straujš kā varētu vēlēties. Albons guvis tikai četrus punktus, kamēr Latifi joprojām ir bešā. Tieši sacīkšu temps pieklibo, jo viena apļa ietvaros ik pa laikam redzam lieliskus rezultātus no “Williams” braucējiem tieši ātrajos sektoros.

Moncā, trasē ar lielāko vidējo ātrumu, par ātro sektoru var saukt tikpat labi pirmo, kā otro vai trešo. Komandas cenšas uzbūvēt savas formulas tā, lai tās būtu piemērotas pēc iespējas vairāk trasēm, tādēļ, sasniedzot skalas ekstrēmos galus, pārsteigumi ir biežāki. Un ja kāda komanda šeit var sagādāt pārsteigumu, tad gaidām to no pašām peletona beigām…

Piedalies F1 prognožu spēlē!
Ieskaties F1 kalendārā!
Izbaudi sacīkstes F1TV vai Viaplay!
Pievienojies F1 līdzjutēju klubam!