Sanpaulu GP – jauns pole position ieguvējs, jauns uzvarētājs, čempionu sadursme, lieliskas atspēlēšanās, komandu iekšējās intrigas, nesaudzīgi citāti… Vizīte Brazīlijā nudien atgādināja karnevālu – krāšņi, skaļi, krāsaini! Ielūkosimies, kādus ierakstus vēstures lapās atstājis šis posms.

Pirelli riepas

#1 Džordžs Rasels Brazīlijā kļuva par 113. braucēju, kuram izdevies uzvarēt Formula 1 sacensībās. Tāpat kā viņa priekštecis “Mercedes” komandā Valteri Botass, savu pirmo uzvaru Rasels guva karjeras 81. startā. Šī bija arī pirmā reize, kad uzvarētājam par godu skan himna “God Save the King”. Ne pirms karalienes Elizabetes II kronēšanas 1952. gadā, ne pēc viņas nāves britu komandas vai braucēji pie uzvarām nebija tikuši.

#2 Rasela uzvara ļāva “Mercedes” turpināt panākumu sēriju – ‘Sudraba bultas’ uzvarējušas vismaz vienu sacīksti jau 11 sezonas pēc kārtas, atkārtojot “Lotus” sasniegumu no 1960. līdz 1970. gadam. Garākas sērijas izdevies sasniegt vienīgi “Ferrari” (20 sezonas; 1994-2013) un “McLaren” (13 sezonas; 1981-1993).

#3 Kvalifikācijā pārsteigumu sagādāja Kevins Magnusens. Tā bija pirmā pole position ne tikai viņa karjerā, bet arī “Haas” komandai un Dānijas Karalistei, kas kļuva par 24. nāciju, kas var lepoties ar šādu sasniegumu. Par pole position ieguvēju tiek uzskatīts braucējs, kurš uzvar kvalifikācijā, neraugoties uz sprinta rezultātiem, tādēļ Magnusens atzīmējies šajās statistikas ailītēs, lai gan nekad karjerā nav startējis augstāk par 4. pozīciju.

#4 “Haas” komanda  pole position sagaidīja pēc 143 sacīkstēm – ilgāk kā jebkura cita komanda čempionāta vēsturē. Vienīgi “Sauber” (ja neskaita periodu zem “BMW” zīmola) un “Minardi” komandas čempionātā ir pastāvējušas ilgāk, tā arī neizcīnot pole position. Pašam Magnusenam pole position izdevās izcīnīt 141. mēģinājumā. Tikai diviem braucējiem nācies gaidīt ilgāk – Karlosam Saincam (151) un Serhio Peresam (216). Zīmīgi, ka šis bija Magnusena 100. starts “Haas” sastāvā.

#5 Tikai otro reizi čempionāta vēsturē pole position izcīnīja braucējs ar “Ferrari” dzinēju, kurš nepārstāv Maranello rūpnīcas komandu. 2007. gadā Moncā ar “Toro Rosso” arī lietainā dienā to paveica Sebastians Fetels. Tikmēr 242 pole position ar “Ferrari” dzinēju izcīnījusi “Ferrari” komanda.

#6 Magnusena sacīkste Sanpaulu GP beidzās tieši tāpat kā 2017. gadā – pēc sadursmes pirmajā aplī ar Daniela Rikjardo iesaisti. Jau otro reizi pēdējo trīs posmu laikā pole position ieguvējam nākas izstāties pēc sadursmes pirmajā aplī. Līdzīgs liktenis Ostinā piemeklēja Karlosu Saincu.

#7 Pateicoties Džordža Rasela uzvarai un Kevina Magnusena pole position Sanpaulu GP, šī bija pirmā reize kopš 2003. gada Malaizijas Grand Prix, kad gan kvalifikācijā, gan sacīkstē uzvar kāds, kam tas pirms tam nekad nebija izdevies (atskaitot gadījumus kad viens braucējs nedēļās nogalē izcīna savu pirmo pole position un uzvaru). Pirms 19 gadiem Sepangā Fernando Alonso izcīnīja savu pirmo pole position, bet Kimi Raikonens pirmoreiz karjerā uzvarēja sacīkstēs.

#8 “Red Bull” komandai pārtrūka 19 posmus ilgusī goda pjedestālu sērija, kas tika uzsākta sezonas otrajā posmā Saūda Arābijā pēc pēdējo apļu fiasko Bahreinā, kad trases malā palika gan Serhio Peress, gan Makss Verstapens. “Red Bull” atkārtoja savu 2010.-2011. gadā sasniegto sēriju. Tikai “Mercedes” un “Ferrari” komandām ir izdevies gūt pjedestālus vairāk kā 20 posmus pēc kārtas.

#9 Šogad aprit 50 gadi kopš paša pirmā Brazīlijas GP. No 1994. līdz 2002. gadam 8 no 9 sacīkstēm Interlagosas trasē uzvarēja tā gada čempions. Tikmēr kopš 2003. gada čempioniem te klājies krietni grūtāk – tikai četrās no pēdējām 19 sacīkstēm Sanpaulu uzvarējis sezonas čempions. Arī šis gads pastiprināja šo rādītāju, Maksam Verstapenam paliekot sestajā vietā.

#10 Nākamsezon F1 kalendārā gaidāmi 6 sprinti, tomēr Brazīlijā pieredzējām šosezon pēdējo. Sasummējot Imolas, Austrijas un Brazīlijas rezultātus, par sprintu karali šogad var kronēt Maksu Verstapenu, kurš tajos izcīnīja 21 no 24 pieejamajiem punktiem. Pie punktiem sprintos tika arī Saincs (18), Leklērs (17), Peress (14), Rasels (13), Hamiltons (7), Noriss (6), Magnusens (4), Rikjardo (3), Okons (3), Botass (2). Jāpiezīmē, ka Magnusens iekļuva Top 8 (punktu zonā) visos trīs šīs sezonas sprintos.