“Aston Martin” komandas šīs sezonas jaunieguvums Sakirā attaisnoja uz sevi liktās cerības un, neraugoties uz savu vecumu, turpina labot rekordus, kas vēl nesen šķita neaizsniedzami. Daži Alonso rekordi ir vaisai iespaidīgi.

Jau 20.sezona

Svētdien Bahreinā Alonso kļuva par pirmo braucēju, kurš F1 čempionātā startējis 20 sezonas. Līdz šim rekords tika dalīts ar bijušajiem cīņubiedriem Mihaelu Šūmaheru, Kimi Raikonenu un Rubensu Barikello, kuri čempionātā pavadīja 19 sezonas. Arī Šūmaheram un Raikonenam pa vidu bija pārtraukums, taču Alonso ir arī pirmais, kuru starp debiju un līdz šim pēdējo posmu šķir 22 gadi.

Pacik viens no debitantiem Oskars Piastri savu 22. dzimšanas dienu vēl tikai gaida, šī bija pirmā reize, kad čempionātā startē braucējs, kurš vēl nebija dzimis, kad debitēja kāds no viņa konkurentiem. Interesanti, ka Fernando Alonso savu debiju 2001. gadā piedzīvoja Piastri dzimtajā pilsētā Melburnā.

Tiesa gan, vecuma atšķirība starp vecāko un jaunāko dalībnieku ir bijusi arī krietni lielāka. Tā, piemēram, 1951. gadā Šveices GP debiju piedzīvoja 21 gadu vecais Stirlings Moss, kurš finišēja divas pozīcijas virs 54 gadus vecā Filipa Etanselīna.

Gandrīz 100!

Bahreinas GP sacīkstēs Alonso aizsniedzās līdz trešajai vietai un tika atzīts par dienas braucēju skatītāju balsojumā. Šis bija viņa karjeras 99. goda pjedestāls Formula 1 čempionātā. Līdz šim tikai pieciem braucējiem izdevies aizsniegties līdz trīsciparu skaitlim.

Alonso rekordi saistās arī daudzjām komandām, kurās viņš ir startējis. Karjeras laikā viņš kāpis uz pjedestāla, pārstāvot piecas dažādas komandas (“Renault” ; “McLaren” ; “Ferrari” ; “Alpine” un tagad arī “Aston Martin”). Tāda daudzveidība izdevusies vēl vienīgi Rikardo Patrēzem un Rubensam Barikello, bet senākā vēsturē Stirlings Moss un Džons Sērtiss uz pjedestāla kāpa sešu dažādu komandu sastāvos.

Piecdesmitajos gados ļoti pieredzējuši vīri kāpa uz pjedestāla, jo pēckara laikā jaunie talanti vēl nebija sasnieguši nepieciešamo līmeni, tomēr mūsdienās ieraudzīt 41 gadu 7 mēnešus un 5 dienas vecu braucēju uz pjedestāla ir retums. Kopš 1987. gada tas izdevies vienīgi Mihaelam Šūmaheram 43 gadu vecumā 2012. gadā Valensijā. Zīmigi, ka toreiz uzvaru guva tieši Alonso.

Vai būs vecākais GP uzvarētājs?

Pacik pirmo pjedestālu viņš guva jau 21 gada vecumā, Alonso kļuva par vienīgo F1 braucēju, kura vaŗds atrodams gan starp Top 20 visu laiku jaunākajiem, gan Top 20 visu laiku vecākajiem braucējiem, kuri kāpuši uz pjedestāla. Ja viņam izdosies kāpt uz pjedestāla arī pēc mēneša, Alonso atkārtos Šūmahera sasniegumu – 20 gadi starp pirmo un pēdējo pjedestālu.

Pat bez pjedestāla divkārtējais pasaules čempions turpina atzīmēties statistikas ailītēs. Savas karjeras laikā viņš finišējis 282 sacīkstes. Viņa rekordam gan uz papēžiem min Luiss Hamiltons, kurš finišejis par vienu posmu mazāk. 227 reizes Alonso veicis pilnu sacīkšu distanci (nav apdzīts par apli), šai rādītājā panākot otrajā vietā esošo Sebastianu Fetelu (Hamiltonam – 272).

Ja Alonso fani vēlas pasapņot – viņam šogad ir iespēja kļūt par vecāko Grand Prix uzvarētaju kopš 1970. gada, kad Džeks Brebems mēnesi pirms 44. dzimšanas dienas triumfēja Dienvidāfrikā. Čempiona titulus pēc 41. dzimšanas dienas guvuši vienīgi Huans Manuels Fanhio (1954-1957) un Džuzepe Farina (1950 – pats pirmais F1 čempions).