Lai gan virsraksts 100% var nebūt patiesība, tomēr GP2 pieredzes rāda*, ka GP2 čempions kopā ar vicečempionu tiek pie iespējas debitēt Formulā 1.

Ja čempions mums noskaidrojās jau Spa (Romēns Grožāns), tad cīņa par ļoti prestižo vicečempiona titulu iet vaļā pa īstam pēdējā posmā Moncā, kur jau ir notikusi kvalifikācija.

Uzvaru Moncas kvalifikācijā izcīnīja Šarls Piks (attēlā) – francūzis, kura menedžeris ir bijušais F1 pilots Olivjē Panī. Piks kopvērtējumā ir 4.vietā, kamēr bakus francūzim stāvēs Luka Filipi, kas ir piektais un arī vēl pretendē uz otro vietu kopvērtējumā.

Savukārt Gjiedo van der Garde, kas šobrīd ir otrais kopvērtējumā, un Žils Bjanki, kas ir trešais, Moncā aizvadīja ļoti vāju kvalifikāciju un ieņēma attiecīgi 20. un 19.pozīciju. GP2 sacīkstes Moncā risināsies sestdien un svētdien.

Situācija GP2 kopvērtējumā pirms Moncas

V

Pilots

Komanda

Punkti

1 Romēns Grožāns DAMS 83
2 Gjedo Van Der Garde Barwa Addax Team 49
3 Žils Bjanki Lotus ART 48
4 Šarls Piks Barwa Addax Team 42
5 Luka Filipi Scuderia Coloni 40
6 Sems Bērds iSport International 37

 

* – Kopš 2005.gada par GP2 vicečempioniem kļuvuši Heiki Kovalainens, Nelsons Pikē Jr., Lukas di Grasi, Bruno Senna, Vitālijs Petrovs un Serhio Peress. Visiem bija iespēja F1 un 4 joprojām startē.

1 KOMENTĀRS

  1. “– Kopš 2005.gada par GP2 vicečempioniem kļuvuši Heiki Kovalainens, Nelsons Pikē Jr., Lukas di Grasi, Bruno Senna, Vitālijs Petrovs un Serhio Peress. Visiem bija iespēja F1 un 4 joprojām startē.”

    2006. gada GP2 čempions – Luiss Hamiltons. Man taisnība?

  2. Lai nu kā, bet vēsture pret visiem šiem GP2 (un senāko F2 un F3000 sēriju) čempioniem ir skarba. Pēdējos 30 gados burtiski uz pirkstiem var saskaitīt tos, kuri pēcāk guvuši panākumus F1. Pie uzvarām tikuši vien Alezi, Komass, Montoija, Hamiltons, un arī tad – tikai pēdējais kļuvis par pirmā lieluma zvaigzni.
    Tajā pašā laikā tādi pēdējo gadu F1 pasaules čempioni, kā Fetels, Batons, Raikonens, Šūmahers, Hakinens un Vilenēvs nekad GP2 tipa sērijās nav braukuši. Vienīgi Alonso vienu gadiņu bez īpašas spīdēšanas aizvadījis F3000.