Marks Vēbers šobrīd ir kļuvis par “Red Bull” komandas otro pilotu. Var teikt, ka austrālietis ir Formula 1 labākais otrais pilots šobrīd, jo teorētiski viņš var pārspēt visus sāncenšus, izņemot savu komandas biedru.

Noteikti interesanta tēma varētu būt arī jautājums par Vēbera katastrofālajiem startiem un to kā Adriana Ņūveja kompaktais sajūga risinājums ar ļoti ierobežoto darbības intervālu ir izrādījies pārāk ciets rieksts Vēberam, kamēr Fetels to ir ‘izkodis’. Tomēr šoreiz nedaudz par austrālieša cilvēcisko pusi un to kā viņš palīdz saviem tautiešiem.

Nesenā “Autosport” numurā lasīju par to, ka Vēbers ir uzņēmies skolotāja lomu jaunajam jaunzēlandiešu pilotam Mičam Evansam, kurš šogad startēja GP3 čempionātā. Pats Vēbers vairākkārt ir stāstījis par to, cik sarežģīti jaunajiem pilotiem no Down-under ir ielauzties Eiropas autosporta apritē kaut vai no sadzīves viedokļa.

“Nav viegli pārnākt uz Eiropu,” paziņoja Kanberā dzimušais Vēbers. “Kad es šeit ierados, zināju, ka Eiropā ir viens vai divi mani tautieši, taču es viņus bieži nesatiku. Kamēr vietējie puikas var brīvdienās atgriezties savās mājās pie vecākiem, mums tas nav tik viegli. Mani pirmie 24 mēneši bija ļoti grūti.”

Šobrīd Vēbers ir kļuvis par padomdevēju Mičam Evansam, kurš šogad Barselonā izcīnīja savu pirmo GP3 uzvaru un startē “MW Arden” komandā, kura daļēji piered pašam Vēberam un viņa “Red Bull” bosam Kristianam Horneram. Debijas sezonu GP3 Evanss ar 29 punktiem pabeidza 9.vietā kopvērtējumā (čempions Valteri Botas).

“Tas ir vairāk nekā biju gaidījis,” par Vēbera palīdzību stāsta 17 gadus jaunais Evanss. “Lielāko daļu no brīvajām dienām, es pavadu kopā ar viņu un Marks manu uzturēšanos šeit ir padarījis ļoti patīkamu. Attiecībā uz manu pilotēšanu viņš pārāk daudz neiejaucas un sacīkšu nedēļas nogalēs cenšas netraucēt vispār, jo viņam ir pašam savs darbs darāms. Tomēr ar padomu viņš nekad neskopojas.”

“Viņam pašam ir jāuzrāpjas kokā,” Vēbers skaidro savu skološanas metodiku. “Viņam ir vairāk talanta nekā man jebkad ir bijis un pirmais gads Eiropā ir aizvadīts ļoti veiksmīgi.”

1 KOMENTĀRS

  1. Nu, es gan neteiktu, ka Vēbers šosezon ir labākais otrais pilots. Vēl jo vairāk – viņš varētu pretendēt uz absolūti sliktākā otrā pilota lomu, vai arī uz titilu “Bezcerīgākais otrais pilots”! 😀 Ņemot vērā, ka Vēbera rīcībā ir neapšaubāmi ātrākā mašīna, rezultāti attiecībā pret komandas biedru ir graujoši: uzvaras 0:9, pole position 3:11, punkti 182:309. Arī otrās vietas tikai divas, kas nozīmē, ka viņš Fetelam nav nekāds palīgs cīņā par uzvarām, bet komandai ir mazas cerības Fetela neveiksmes gadījumā redzēt savu otro pilotu uz augstākā pakāpiena…