Beidzot Formula 1 arī Indijā. Jau rīt no rīta ar pirmajiem treniņiem tiks oficiāli iesvētīta jaunā “Buddh International Circuit” trase Deli pievārtē.

Pēdējo nedēļu traģiskie notikumi ir aizēnojuši gatavošanos šim vēsturiskajam (vairāk tas attiecas uz Indiju) brīdim, tomēr cerēsim, kas nedēļas nogalē gaidāmā sacīkste sniegs visiem līdzjutējiem tik ļoti nepieciešamās pozitīvās emocijas.

Pati trase ir visai tipisks Hermana Tilkes veidojums – vairākas garas taisnes, kuras atdala lēnie līkumi – standarta risinājums, lai palielinātu apdzīšanas iespējas. Tomēr šoreiz ir vērts pievērst uzmanību trases trīs dimensiju modelim (redzams video), jo kāpumi un kritumi ir pirmā lieta, ko visi braucēji un komandas piemin savās preses relīzēs pirms Indijas GP.

Šajā trasē paņemts pats labākais arī no Stambulas trases (8.līkums), proti šķietami nebeidzamais labējais pagrieziens ar vairākiem apeksiem (līkuma virsotnēm) un rādiusu, kas samazinās uz līkuma beigām. Pielikam klāt kāpumu un kritumu šajā pagriezienā un tas solās kļūt par trases naglu.

Piloti pagaidām trasi ir apguvuši ar simulatoru palīdzību, tomēr kā atklāja “McLaren” simulācijas nodaļas vadītājs, tad no vienību rīcībā esošajiem datiem pilnīgu precīzu trases rekonstrukciju nav iespējams izveidot – tam ir nepieciešami reāli treniņi un telemetrijas dati no Formula 1 mašīnām.

Jāpiebilst, ka Indijas GP atkal (līdzīgi kā Moncā) būs divas neatkarīgas DRS zonas. Pirmais atstatuma noteikšanas punkts būs 15.pagriezienā un DRS aktivizēšanas zona starta finiša taisnē. Bet otrajā gadījumā atālumu starp mašīnām fiksēs īsi pirms 3.pagrieziena un DRS varēs aktivizēt otrajā garajā taisnē.

Vairāk par trasi stāsta Marks Vēbers:

1 KOMENTĀRS

  1. Interesanta trase. Trase, kura prasa ļoti daudz uzmanības. Un arī labus regulējumus. Kuriem jābūt starp top speed un downforce. Vai gaidāma masu avārija. Varbūt liekas nedaudz vienmuļa/garlaicīga, taču samērā laba.