Šodien F1 Komisijas sēdē Ženēvā tika nolemts atļaut trim F1 čempionātā startējošajām komandām 2012. gadā mainīt savus nosaukumus.

Tas nozīmē, ka jau nākamajā F1 sezonā “Team Lotus” komanda tiks pārsaukta par “Caterham”, bijušie čempioni “Renault” startēs ar nosaukumu “Lotus”, savukārt “Virgin” ieguvuši oficiālu nosaukumu “Marussia”. Vēl gan to 7. decembrī plānotajā sēdē jāapstiprina FIA Pasaules motoru sporta padomei, taču tā ir tikai formalitāte, ņemot vērā, ka FIA prezidents Žans Tods ir arī F1 Komisijas loceklis.

Tas nozīmē, ka beidzot ir pielikts punkts malaiziešu “Team Lotus” vienības karam ar ielas automobiļu ražotājiem “Lotus Group”, kas nevēlējās, lai slaveno vārdu izmantotu komanda, kurai faktiski ar to nav nekādas saistības. “Caterham”, kā zināms, ir Lielbritānijā bāzēta rūpnīca, ko šogad iegādājās “Team Lotus” īpašnieks Tonijs Fernandezs.

“Group Lotus” ir lielākie “Renault” komandas atbalstītāji, līdz ar to arī attiecīga nosaukuma maiņa. “Renault” automobiļu rūpnīcai vairs F1 komanda nepieder un nosaukums tika saglabāts burtiski tāpat vien. Tikmēr krievu sporta automašīnu ražotāji “Marussia” ir “Virgin” komandas īpašnieki.