Beļģijas valdība ir atzinusi, ka šī gada Formula 1 posms Spa trasē nesis kārtējos zaudējumus.

Ik gadu tiek ziņots par zaudējumiem pēc Beļģijas GP, bet šogad cipars ir par pusmiljonu mazāks nekā pērn –  €5.5 miljoni. Šogad kopējais pārdoto biļešu skaits bijis 45’000, bet lai būtu pa nullēm būtu nepieciešams pārdot vēl 20’000.

Ne veti jau ilgāku laiku tiek runāts par to, ka Beļģijas GP posmu varētu rīkot katru otro gadu un tas mainītos ar kaimiņos esošo Franciju, kura savu posmu F1 pazaudēja kopš Maņikūras trasi atzina par neatbilstošu standartiem pirms trīs gadiem.

Šobrīd F1 atgriešanās Francijā būtu tikai pašsaprotama, jo Formulā 1 gatavojas ienākt vairāki jaunie francūžu piloti – ļoti iespējams divus redzēsim jau nākamajā sezonā: Romēns Grožāns un Šarls Piks. Turklāt nevar aizmirst, ka FIA mītne vēsturiski atrodas Parīzē un Francija bija viena no autosporta tradīciju pamatlicējām Eiropā.

Pagaidām gan nav skaidrības, kurā trasē varētu notikt Francijas GP – tika runāts par projektu Parīzē, kurš ir apstājies. Tāpēc reālākais variants ir Pola Rikāra modernā testu trase, kas drošības ziņā atbilst visiem standartiem, taču tajā vēl jāuzbūvē tribīnes skatītājiem un cita infrastruktūra.

1 KOMENTĀRS