Kā ierasts, pēc sezonas pēdējā posma notika arī pilotu kopbildes uzņemšana. Kurš no šiem 24 pilotiem nestartēs 2012.gada sezonā?

Ar četrām vadošajām komandām acīmredzot viss ir skaidrs: “Red Bull“, “McLaren“, “Ferrari” un “Mercedes” sezonu uzsāks ar esošajiem pilotiem. “Renault” jeb “Lotus” vakar paziņoja par Kimi Raikonena nolīgšanu, tomēr interesanti, ka netika pieminēts otra pilota vārds, lai gan līgums uz 2012.gada sezonu ir Vitālijam Petrovam. Šeit rindā arī Bruno Senna un Romēns Grožāns.

Tālāk rindā ir “Force India“, kas joprojām iepauzējuši ar sava lēmuma paziņošanu. Ilgi tika runāts par Pola di Restas un Niko Hilkenberga duetu, tomēr Brazīlijas GP laikā baumas atkal bija labvēlīgas Adrianam Zutilam, kurš ne tikai lieliski sevi parādīja pēdējos posmos, bet kura atbalstītājs “Medion” joprojām nodrošina finansiālu aizmuguri vācietim.

Lielākā neskaidrība ir ar “Toro Rosso” sastāvu un četriem jaunajiem “Red Bull” pilotu programmas dalībniekiem. Šobrīd neviena no šīm zvaigznēm nespīd tik spoži kā savulaik Fetels, tomēr neviens nav nokritis ar seju dubļos. Ļoti iespējams F1 nākamajā sezonā redzēsim visus četrus. Viens no variantiem esot Sebastians Buemī (Marko mīlulis) un Daniels Rikiardo startē “Toro Rosso”, Haime Algersuari pievienojas spāņu “HRT”, bet Žans Ēriks Verņē, kas atzīmējās jauno pilotu testos Abū Dabī, tiek iestumts “Caterham” komandā, kur “Red Bull” izpērk Jarno Trulli līgumu. Tomēr šeit risinājumu ir daudz un īsto nosauks tikai Helmuts Marko un visdrīzāk tikai nākamajā gadā.

Kamēr par “Sauber” arī jautājumu nav, “Williams” komandai teorētiski ir viena vieta brīva, lai gan Rubenss Barikello ir pārliecināts, ka tā pienākas viņam. Šeit reālākie pretendenti ir Adrians Zutils (atkarībā no tā kā beidzas sarunas ar “Force India”) un Grūvas komandas jaunais censonis soms Valteri Botass, kurš jau divus gadus ir “Williams” testu pilots, GP3 čempions, šogad piedalījās jauno braucēju testos un pārsteidza pat ar “Williams”, kā arī bija starp līderiem Makao F3 sacīkstē. Aiz šiem pretendentiem ir ļoti gara rinda no GP2 pilotiem ar finansiālu aizmuguri, kuri cer izmantot Grūvas komandas it kā nestabilo situāciju un iegūt pilota vietu. Tomēr divi jauni piloti ar minimālu pieredzi nav tas, kas dotajā situācijā ir nepieciešams “Williams” vienībai, jo pilotu jautājumam šobrīd vispār būtu jābūt otrā plānā.

Caterham” līgumi ir abiem pilotiem Heiki Kovalainenam un Jarno Trulli, tomēr pēdējais var tik pat labi arī palikt aiz borta pirms nākamās sezonas sākuma, ja Tonijam Fernandesam parādīsies kāds labs piedāvājums ar talantīgu pilotu un pieklājīgu naudas summu. “Marussia” vienība nesen apstiprināja, ka francūzis Šarls Piks būs Timo Gloka komandas biedrs, bet “HRT” komandā pagaidām līgums ir tikai Pedro de la Rosam un arī Vitantonio Liuci iepriekšējā vienošanās ar spāņu vienību negarantē palikšanu Formulā 1.

1 KOMENTĀRS

    • Maldonādo gandrīz 100% būs – pārāk liela nauda no Venecuelas ienāk Williams. Vienīgā problēma var rasties pašā Venecuēlā, kur parlaments sāk burkšķēt, ka nemaz nav devuši atļauju līdzekļu investēšanai “Williams”, kā to paredz likums. To vienpersoniski paveica Hugo Čavess.

      Par pārējiem varētu piekrist. Sennas būtu nedaudz žēl.