Kimi Raikonens pēc līguma parakstīšanas ar “Lotus F1 Team” komandu, kuru šogad pazinām zem nosaukuma “Renault”, pagājušās nedēļas nogalē pirmo reizi paviesojās Enstonas bāzē, kur piedalījās vienības Ziemassvētku ballītē.

Uzreiz pēc līguma parakstīšanas ar “Lotus” sākās runas par Raikonena motivācijas līmeni un spējām pēc tam, kad divas sezonas viņš pavadīja WRC čempionātā 2009.gadā tika ‘izstumts’ no “Ferrari” komandas. Tomēr pats soms kā vienmēr aukstasinīgi norādīja, ka viņš neizjūt nekādu psiholoģisku spiedienu un viņa galvenais motivācijas avots ir kaisle uz autosportu un Formulu 1, jo šajās divās sezonās WRC viņam ļoti esot pietrūkusi cīņa trasē ar konkurentiem.

“Es neesmu lasījis avīzes un nesekoju visai ažiotāžai, kas sekoja pēc mana līguma paziņošanas,” paziņoja Raikonens. “Bet tas viss ir normāli un man tas neuzliek papildus psiholoģisko spiedienu. Es vienmēr cenšos trasē braukt maksimāli ātri un pats sev nekad nelieku papildus spiedienu. Tas būs aizraujoši – tieši to es ceru sagaidīt no šīs atgriešanās.”

Tikmēr komandas īpašnieku kompānijas “GenII Capital” boss Žerārds Lopess atzina, ka Raikonens esot ļoti motivēts uzrādīt labus rezultātus: “Jo vairāk cilvēki apšaubīs viņa motivāciju, jo labāk – tas tikai tikai palielinās viņa vēlmi pierādīt, ka viņiem visiem nav bijusi taisnība.”