“Toro Rosso” komanda ir paziņojusi, ka 2012.gada sezonā tās sastāvā nebūs šī gada piloti Haime Algersuari un Sebastians Buemī.

“Red Bull” jauno pilotu programmas dalībnieki Buemī un Algersuari pārstāvēja “Toro Rosso” komandu jau divas sezonas, tomēr nespēja nodemonstrēt tik pārliecinošu sniegumu, lai komandas vadībai nebūtu jālauza galva par to, kuru pilotu paturēt.

Līdz ar to nākamajā  sezonā “Toro Rosso” startēs nākamie dalībnieki programmas hierarhijā: Žans Ēriks Verņē un Daniels Rikardo. Tā būs pirmā reize kopš 2006.gada, kad “Toro Rosso” komanda sezonu sāks ar diviem pilnīgi jauniem pilotiem.

“Man prieks, ka laicīgi esam panākuši vienošanos par mūsu pilotu sastāvu 2012.gada sezonai un tagad varam koncentrēties uz gatavošanos jaunai sezonai,” paziņoja komandas vadītājs Francs Tosts. “Pēdējā gada laikā Daniels un Žans Ēriks ir nodemonstrējuši savas spējas un es ceru saigaidīt no viņiem nopietnu ieguldījumu komandas attīstībā.”

Tostarp attiecībā uz Algersuari un Buemī, kuri “Toro Rosso” startē kopš 2009.gada, Tosts atzina, ka tāda ir jauno pilotu programmas būtība – dot viņiem iespēju sevi parādīt un nevar noliegt, ka Algersuari ar Buemī tādas iespējas bija pietiekami. Tagad jāskatās vai ar nodemonstrēto sniegumu šajās sezonās būs pietiekami, lai viņi atrastu vietas citās komandās. Šobrīd tiek runāts par iespējamo Algersuari pievienošanos HRT projektam, kas iegūst aizvien spēcīgāku saikni ar Spāniju.

Jāatgādina, ka Daniels Rikardo pērn kļūva par F-Renault 3,5 čempionāta vicečempionu, bet šogad pusi sezonas aizvadīja HRT sastāvā, kur cienīgi sevi nodemonstrēja uz pieredzējušā Vitantonio Liuci fona. Tikmēr Žans Ēriks Verņē šogad pabeidza F-Renault 3,5 čempionātu ar otro vietu un paguva paspīdēt jauno pilotu testos Abū Dabī, kur pilotēja “Red Bull” formulu.