Denija Votsa iespaidīgā avārija pēc sadursmes ar Heiki Kovalainena mašīnu “Formula Renault UK” čempionātā 2001.gadā.

Šobrīd Kovalainens ir “Caterham” F1 komandas pilots, bet 2001.gadā viņš debitēja “Formula Renault UK” čempionātā, kur gadu iepriekš par čempionu bija kļuvis viņa tautietis Kimi Raikonens. Pats Kovalainens tajā sezonā kļuva par šī čempionāta labāko debitantu un izcīnīja 2 uzvaras, tomēr ilgāk šajās sērijās neaizkavējās, jo sekoja pāreja uz britu F3 čempionātu 2002.gadā, tad uz “World Series by Nissan” (tagad “F-Renault 3,5”) čempionātu un galu galā pievienošanās GP2 2005.gadā.

Savukārt Denijam Votsam 2001.gads bija otrā sezona Formula Renault UK čempionātā un pirmajā gadā brits brauca vienā komandā ar jau pieminēto Raikonenu, kurš kļuva par čempionu. Pats Votss triumfēja gadu vēl vēlāk – 2002.gadā. Nākamajā sezonā sekoja pāreja uz britu F3, kur lieli panākumi netika gūti un viņa karjeras attīstība sāka buksēt. Votss izmēģināja spēkus “Porsche Carrera Cup” un turpmākajos gados pievērsās izturības sacīkstēm, tostarp pēdējos četrus gadus startējot Lemānas 24 stundu sacīkstēs dažādās klasēs – GT2, LMP1, LMP2. Viņa augstākais sasniegums ir uzvara LMP2 klasē 2010.gadā “Straka Racing” sastāvā.

Konkrētais video ir no notikumiem 2001.gadā Autlonparka trasē, kur mēģinot apdzīt Kovalainenu pirms “Druids” līkuma Votss piedzīvo iespaidīgu avāriju, tomēr brīnumainā kārtā negūst savainojumus. Avārijas rezultātā formulas dzinējs pilnībā ir atdalījies no šasijas.

1 KOMENTĀRS