Pirmajā testu dienā Valensijā Kimi Raikonens ir izmantojis trīs no septiņiem pieejamiem “Pirelli” riepu komplektiem un kopā veicis pilnu sacīkšu distanci – 300 kilometrus.

“Lotus” komandas tehniskais vadītājs Alans Premāns atzina, ka jau ar pirmo dienu kokpitā Raikonens pierādīja – viņa atgriešanās var izvērsties ļoti veiksmīgs solis.

“Jau ar pirmo izbraucienu trasē viņš bija atpakaļ ritmā,” paziņoja Premāns. “Nav viegli noteikt kas ir konkurētspējīgs laiks ar šo formulu un riepām, tomēr Kimi jau no pirmā brauciena bija ātrs un dienas laikā īpaši ātrāks vairs nekļuva. Nav iemeslu, lai viņš nebūtu konkurētspējīgs – Kimi ir ļoti pieredzējis pilots. Uzreiz bija skaidrs, ka mēs strādājam ar bijušo pasaules čempionu.”

Tāpat Premāns nepiekrita, ka Raikonenam ir problēmas ar komunikāciju, jo “Lotus” komandā viņš esot iejuties ļoti labi.

“Viņam iespējams ir divas personības – viena masu mediju pārstāvjiem,” atzina “Lotus” darbinieks. “Komandā viņš iejuties pilnīgi normāli. Viņš ar lielāko prieku vēlāk apsēdās, lai parunātu par mašīnu, lai arī cik ilgu laiku tas prasīja. Viņš ir ļoti atvērts.”

Šodien ir otrā Raikonena darba diena Valensijā un plānā veikt vēl vairāk apļu ar sacīkšu distances simulāciju, kā arī kvalifikācijas simulāciju ar mazu degvielas apjomu. Jāpiebilst, ka tiek izmantotas “Pirelli” demo riepas, kas ir ļoti izturīgas un līdz ar to cietas, kas nenodrošina īpaši ātrus apļa laikus.

1 KOMENTĀRS

  1. Nedaudz tomēr krīt acīs, ka Lotus cenšas atspēkot cilvēku šaubas par Kimi spēju būt ieinteresētam un noderīgam formulas attīstībā. “Viņš ar lielāko prieku vēlāk apsēdās, lai parunātu par mašīnu, lai arī cik ilgu laiku tas prasīja.” Tāpat arī iekļāva kadru, kur viņš runā ar inženieri pēc sava testa. Viss jau ļoti jauki, bet no sirds ceru, ka tā nav tikai acu aizmālēšana mārketinga nolūkos… Lai spēks ir ar Kimi!