Par ienākšanu WTCC pasaules čempionātā paziņojusi Japānas rūpnīca “Honda”, kas šogad aizvadīs dažas sacīkstes, bet 2013. gadā jau startēs visos posmos kā pilnvērtīga rūpnīcas komanda.

“Honda” sacīkšu auto tiek radīts uz “Civic” modeļa bāzes, taču vēl nav zināms, kad tieši notiks debija WTCC. Tāpat nav zināmi arī piloti, kas sēdīsies pie stūres, taču komanda izteikusi vēlmi startēt Suzukā un Makao. 2013. gadā “Honda” visos WTCC posmos startēs ar divām mašīnām.

Jāatgādina, ka pēc SEAT un BMW aiziešanas WTCC čempionātā startē tikai viena rūpnīcas komanda – “Chevrolet”. Taču jau iepriekš par atgriešanos WTCC paziņoja Krievijas rūpnīca “Lada”, kas šogad aizvadīs divus posmus, bet 2013. gadā gatavojas pilnai programmai. Nesen arī kļuva zināms, ka jau šogad “Lada” pārstāvēs pazīstamais britu salonauto pilots Džeimss Tompsons.

Tikmēr notikušas nelielas izmaiņas 2012. gada kalendārā, jo no tā izņemts Argentīnas posms, kas bija plānots 8. jūlijā. Tā vietā 29. aprīlī notiks posms Vācijā, lai gan konkrēta trase vēl nav paziņota. WTCC jaunā sezona startēs 11. martā Moncā, Itālijā, bet kopumā tikai seši no 12 posmiem notiks Eiropā.

WTCC kalendārs 2012. gadam

11. marts – Monca, Itālija
1. aprīlis – Valensija, Spānija
15. aprīlis – Doningtona, Lielbritānija
29. aprīlis – Vācija (trase tiks paziņota vēlāk)
6. maijs – Budapešta, Ungārija
20. maijs – Marakeša, Maroka
10. jūnijs – Portugāle (trase tiks paziņota vēlāk)
22. jūlijs – Kuritiba, Brazīlija
23. septembris – Sonoma, ASV
21. oktobris – Suzuka,Japāna
4. novembris – Šanhaja, Ķīna
18. novembris – Makao