Astoņkārtējais WRC čempions Sebastians Lēbs ir satraukts par čempionāta nākotni, jo jaunās paaudzes piloti Montekarlo rallijā, pēc viņa domām, pierādījuši, ka ir pārāk lēni.

WRC sezonas pirmajā posmā “Citroen” komandas zvaigzne Sebastians Lēbs guva pārliecinošu uzvaru, finišējot vairāk kā 2 minūtes priekšā tuvākajam sekotājam Danijam Sordo no “Mini” komandas.

“Fransuā Delekūram ir 49 gadi, bet viņš finišēja sestajā vietā, apsteidzot daudzus jaunos braucējus,” intervijā britu žurnālam “Autosport” izteicies Lēbs. “Viņiem būtu jāsāk uztraukties! Kad es savulaik ierados šeit, uzreiz spēju pabraukt vienā ātrumā ar līderiem.”

Lēbs, kurš ir nepārspējams jau astoņas sezonas pēc kārtas, ir galvenais pretendents uz WRC titulu arī šogad un “Citroen” komandas vaītājs Gajs Freklins uzskata, ka pieredzējušajam talantam šobrīd aizvien nav neviena pienācīga konkurenta.

“Būtu tikai godīgi atzīt, ka neviens nespēj viņam pat pietuvoties,” stāsta Freklins. “Ir daži, ka spēj būt ļoti ātri, taču viņi nezina kā līdz galam tikt galā ar situācijām. Tādi ir piemēram Jāri-Mati Latvala un Sebastians Ožjē.”

Freklins uzskata, ka arī pēc tam, kad Lēbam 2013. gadā beigsies līgumsaistības, viņš joprojām varētu turpināt karjeru: “Sebastians varēja apstāties jau pagājušajā gadā, taču domāju, ka nobijās, jo uzskatīja, ka viņam sacīkšu varētu ļoti pietrūkt. Būtu muļķīgi apstāties, kad sasniegts perfekts līmenis. Viņam šobrīd ir tikai 38 gadi. Karloss Sainss beidza karjeru, kad viņam bija jau 44. Teorētiski viņš vēl var aizvadīt ne vienu vien labu sezonu.”