Holandietis Giedo van der Garde ir apstiprināts “Caterham” komandas rezerves pilota amatā uz 2012.gada sezonu.

26 gadus vecais Van der Garde vēl 2008.gadā izcīnīja uzvaru Formula Renault 3,5 čempionātā, bet kopš tā laika startē GP2 sērijās, kur viņa labākais panākums bija 5.vieta kopvērtējumā pērnā gada sezonā. Nevar aizmirst, ka Van der Gardem savulaik ir bijusi iespēja aizvadīt testus “Spyker”, “Force India”, “Super Aguri” un “Renault” komandu sastāvā.

“Caterham” komanda dos iespēju Van der Gardem piedalīties pirmssezonas testos, kā arī vairākos GP posmos piektdienu treniņu laikā.

Komanda par to bez šaubām saņems finansiālu atlīdzību, jo zināms, ka holandieti atbalsta “McGregor” dizaina nams, ar kuru viņam ir ļoti cieša saistība. Vispirms jau Van der Gardes menedžeris Jans Pauls ten Hopens vienlaicīgi ir arī “McGregor” komercdirektors, savukārt pilota sievastēvs Marsels Bokhorns ir šīs pašas kompānijas viens no lielākajiem akcionāriem. Tāpat nevar aizmirst, ka “McGregor” kompānija iepriekš bija “Williams” vienības sponsors, bet pirms 2012.gada pārtrauca savu sadarbību un acīmredzot šajā sezonā ieraudzīsim kompānijas logo uz “Caterham” formulas.

“Tas ir lieliski, ka Formulā 1 atkal būs halandiešu pilots,” paziņoja Van der Garde. “Kopš Josa Verstapena laikiem interese Holandē par F1 ir nedaudz noplakusi un es ceru ar savu līdzdalību to atkal palielināt.”

Verstapens atgriežas..?

Runājot par Josu Verstapenu, tad iespējams par šo uzvārdu vēl dzirdēsim. Kā raksta februāra “F1 Racing” žurnāls, tad Josa 14 gadus vecais dēls Makss Verstapens šobrīd gūst lielus panākumus kartinga sacensībās: viņš pēdējās divās sezonās ir “KF3 WSK Euro Series” čempions un pērn tikai par mata tiesu zaudēja cīņā par FIA pasaules kartinga čempiona titulu. Nevar noliegt, ka Maksam sacīkstes ir asinīs, jo viņa tēvs Joss savulaik F1 brauca tādās komandās kā “Benetton”, “Tyrrell” un “Arrows”, bet māte Sofija Kumpena jaunībā arī bija ļoti veiksmīga kartinga braucēja.