Turpinot citu komandu iesākto tradīciju, šodien Enstonā, Lielbritānijā jauno 2012. gada modeli ar “lauztu degunu” prezentēja “Lotus” komanda.

Komanda ziemas periodā savu nosaukumu no “Renault” nomainījusi uz “Lotus”, kā arī nolīgusi divus jaunus pilotus – 2007. gada F1 čempionu Kimi Raikonenu un pērnās sezonas GP2 čempionu Romēnu Grožānu. Zīmīgi, ka abi atgriežas F1 pasaules čempionātā pēc divu sezonu pārtraukuma.

Jaunajam modelim dots nosaukums E20 un arī tam raksturīgākā iezīme ir tā sauktais “lauztais deguns”, kāds bija rezams arī “Ferrari” un “Force India” jauno mašīnu prezentācijās.

Tāpat komanda uz šo gadu bija sagatavojusi unikālo augstuma regulēšanas sistēmu, kas palīdz formulai nesasvērties uz priekšu bremzēšanas laikā, taču nesen, vēl pirms tās izmantošanas sacīkstēs, tā tomēr tika aizliegta. Šai mašīnai vairs nav arī priekšpusē novietoto izpūtēju, kas bija viena no radikālākajām inovācijām 2011. gadā.

“Lotus” arī šogad turpinās izmantot “Renault” dzinējus, bet tās rezerves pilots līdzās pamatsastāva braucējiem Raikonenam un Grožānam būs Žeroms d’Ambrosio, kurš iepriekšējā gadā pārstāvēja “Virgin” vienību.

Šosezon joprojām tiks izmantots leģendārais melni zeltītais krāsojums, ar kādu septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados startēja vēsturiskā “Lotus” komanda. Presentācijā arī kļuva zināms, ka “Lotus” šogad uzradušies jauni sponsori – kompāniju “Rexona” un “Clear” logo jau rotā mašīnas sānus.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=KjgSaYQ_GeY&w=640&h=340]

1 KOMENTĀRS