Starptautiskā automobiļu federācija (FIA) ir satraukta par dažu britu politiķu izteikumiem, ka būtu nepieciešams pārdomāt Bahreinas “Grand Prix” rīkošanu, jo šajā Tuvo Austrumu valstī atkal notiek dažādi cilvēktiesību pārkāpumi.

Jautājums par drošību Bahreinā kārtējo reizi pacēlās šīs nedēļas vidū, kad netālu no F1 trases kādam britu salu iedzīvotājs tika uzbrukts un rezultātā nācās šķirties no pirkstiem, vēsta britu žurnāls “Autosport”.

Uz šo negadījumu asi reaģēja atsevišķi Lordu palātas pārstāvji, nosūtot savu skatījumu uz situāciju avīzei “The Times”.

“Mēs neatbalstām Formulas 1 Bahreinas GP norisi šī gada aprīlī,” viņi pauda savu sašutumu. “Turpinoties politiskajai krīzei Bahreinā, tas rada papildus nestabilitāti visā Persijas līča reģionā. Jau divus mēnešus var novērot to, ka abas konfliktējošās puses neatkāpjas no savām pozīcijām un uzstādījumiem, kas palielina ekstrēmistu iesaistīšanos konfliktā. Mēs uzskatām, ka šis laiks, kad ik dienas notiek ielu protesti un iet bojā civiliedzīvotāji, nav labākais, kad F1 atgriezties šajā valstī.”

Viņi atgādina par Bahreinas lielo nozīmi reģionā, jo tā kalpo kā finanšu un darījumu centrs Tuvajos Austrumos: “Cilvēktiesības un ekonomiskā stabilitāte iet roku rokā, un Bahreinas valdībai ir jādara vairāk, lai pārliecinātu citu valstu korporācijas un investorus par to, ka Bahreina ir stabila vieta biznesa attīstībai.”

Kopumā šī grupa ir pret to, ka pašlaik šajā valstī notiek F1 sacensības. Pirms Formula 1 atsāk startus Bahreinā, nepieciešams sakārtot cilvēktiesību un pilsoņu drošības jautājumus.

Savukārt F1 komerctiesību turētājs Bernijs Eklstons kādu laiku atpakaļ situāciju Bahreinā komentēja šādi, uzsverot, ka ne tikai Bahreinai Tuvajos Austrumos ir problēmas: “Visi runā par šo pasaules daļu, taču Bahreina ir tā valsts reģionā, kurā ir vismazākās problēmas.”