Labi nostrādāts video no “Marussia” komandas par to, cik svarīga lieta Formulā 1 ir aerodinamika – jo īpaši mazajām komandām.

Pēc šī video noskatīšanās tiešām pārņem zināms lepnums par šo mazo komandu, ja vien nebūtu viens ‘bet’. Šonedēļ “Marussia” ir spiesta atcelt jaunā modeļa prezentāciju un pirmos testos pēdējās četrās testu dienās Barselonā, jo viens no 18 šasijas FIA triecienizturības testiem nav izturēts.

Komanda plāno izdarīt izmaiņas šasijā jau tuvākajās dienās un vēl nedēļas beigās atkārtoti veikt šo neizturēto testu. Tomēr jebkurā gadījumā jaunais “Marussia” modelis pirmo reizi trasē dosies tikai pirmajos treniņos jau Melburnā.

No otras puses jāpiebilst, ka “Marussia” rīcībā šobrīd ir viens no modernākajiem un jaudīgākajiem superdatoriem, kas veic CFD simulācijas. Nevar aizmirst, ka pirmo pusotu sezonu “Virgin” jeb tagad “Marussia” strādāja tikai ar CFD datu analīzi, neizmantojot aerodinamisko tuneli. Šobrīd komanda ir atgriezusies arī pie tuneļa, tomēr tajā pašā laikā var paļauties uz ļoti modernu aero simulācijas iekārtu, kas darītu godu pat Formula 1 bagātākajām komandām.

1 KOMENTĀRS