“Mercedes” kompānija ir nosaukusi savu junioru komandas sastāvu, kas šajā sezonā sāks startus prestižajās DTM sērijās.

Šo tradīciju “Mercedes” aizsāka deviņdesmitajos gados, kad caur “Mercedes-Benz Junior Team” izgāja tādi piloti kā Haincs Haralds Frencens, Karls Vendlingers un Mihaels Šūmahers.

Šogad ‘Sudraba bultu’ junioru komandu DTM pārstāvēs ne mazāk spoži jaunie talanti: vācietis Kristians Vietoris, spānis Roberto Meri un kanādietis Roberts Vikenss. Visiem būs sevi iespēja pierādīt populārākajās salonauto sacensībās Eiropā pie “Mercedes AMG C-Coupé” stūres.

Turklāt jaunajiem censoņiem būs pats labākais skolotājs – septiņkārtējais pasaules čempions Mihaels Šūmahers, kurš pats bija junioru komandas sastāvā no 1990.-1991.gadam un “Sauber Mercedes” sastāvā startēja Pasuales salonauto čempionātā kopā Frencenu un Vendlingeru.

No kreisās: Frics Kreicpointners, Karls Vendlingers, Mihaels Šūmahers

Tik tālu viss ir skaidrs, tomēr nedaudz kļūst žēl, ka trīs tik izcili jaunie talanti, kas sevi jau ir parādījuši formulu sērijās, nokļūst salaunauto pasaulē, kur valda pavisam citi likumi. Teiksiet, “Mercedes” caur DTM skolu Formulā 1 ieveda Polu di Restu, tomēr tas arī ir vienīgais piemērs un to drīzāk var uzskatīt par izņēmumu. Atliek tikai cerēt, ka kāds no šiem jaunajiem talantiem arī pēc pāris gadiem spēs sekot Di Restas pēdās.

No kreisās: Roberto Meri, Kristians Vietoris, Roberts Vikenss

Spānis Roberto Meri pērn izcīnīja titulu “Formula 3 Euroseries” čempionātā, kur viens no lielākajiem dzinēju piegādātājiem ir “Mercedes-Benz”. Vācietis Kristians Vietoris ir vienīgais no trijotnes jau ar DTM pieredzi – viņa kontā uzvaras arī GP2 sērijās. Savukārt kanādietis Roberts Vikens pērn “Marussia” satelītkomandā izcīnīja titulu “F-Renault 3,5” čempionātā, kur pārspēja Žanu Ēriku Verņu – šobrīd “Toro Rosso” pilotu.

“Mercedes” DTM junioru komanda

1 KOMENTĀRS

  1. Šūmahera, Frencena un Vendlingera epopeja 90-91.gadā gan bija nedaudz savādāka – viņi startēja Pasaules SportsCar čempionātā ar superjaudīgajiem tā laika C klases sporta prototipiem. Un kokurentos viņiem bija vesela plejāde bijušo F1 braucēju.