Pirmdien Holandē tika dots starts sezonas pirmajam pasaules motokrosa čempionāta posmam, kurā lieliska debija MX1 klasē padevās Matīsam Karro, kurš divu braucienu summā uzrādīja 12. vietu, informē sportista preses pārstāvis Mārtiņš Jankovskis. Piedzīvotajā dalījās pats Karro.

Pēc ļoti labās pirmssezonas sagatavošanās bija pienācis pirmais pasaules motokrosa čempionāta posms, kurš otrajās lieldienās notika Valkensvārdā. Diemžēl šis posms Karro iesākās neveiksmīgi, jo MX1 kvalifikācijā tika piedzīvots kritiens, taču abos braucienos Matīss bija gana ātrs, kas beigās divu braucienu summā, apsteidzot vairākus ļoti spēcīgus un motokrosā zināmus braucējus, viņam deva augsto 12. vietu.

“Kvalifikācijā nepadevās starts. Pēc tam pieļāvu kļūdu un kādā līkumā smagi nokritu pāri stūrei. Pēc kritiena kārtīgi dabūju pa stīvo, tāpēc kādas piecas minūtes nejutu kājas. Līdz ar to kvalifikācija man bija beigusies,” pirmās sacensību dienas notikumus atceras Matīss Karro.

“Naktī pagulēt nevarēju, jo sāpes bija lielas, taču nākamajā dienā iesildīšanās braucienos atlaides sev nedevu un braucu, lai iekustētos un gatavotos pirmajam braucienam. Uz pirmo braucienu paņēmu pretsāpju tabletes, tāpēc braucienā sāpes vairs nejutu. Pirmajā braucienā pēc starta biju padsmitajā vietā, taču tad pakritu un man nācās cīnīties no beigām. Taču, neskatoties uz to, aizcīnījos līdz 15. vietai, par ko biju priecīgs, jo pirmie punkti MX1 klasē bija izcīnīti.”

Otrais brauciens Karro bija vēl labāks, jo sportists finišēja desmitajā vietā. Šo notikumu piefiksēja arī Motors TV komentētājs, kurš ļoti bieži šī brauciena laikā pieminēja vārdu Karro.

“Otrajā braucienā starts bija vēl sliktāks, taču turpinājumā braucu ātri un bez kļūdām, kā rezultātā aizcīnījos līdz desmitajai vietai. Šis tiešām bija ideāls brauciens – jutos labi un bija arī spēks. Varēju just, ka smagais darbs, ko ziemā ieliku, ir atmaksājies,” prieku neslēpj sportists, kurš atzina, ka šajā braucienā viņam vislielāko gandarījumu sagādāja tas, ka, apdzenot spēcīgo igauni Tanelu Leoku, viņš uzreiz atrāvās no igauņu sportista un aizbrauca prom.

Tie, kas sacīkstēm sekoja līdzi internetā vai televīzijā, redzēja, ka otrajā braucienā lija lietus, tāpēc brīžiem sportisti cīnījās ar redzamības problēmām. Šī iemesla dēļ mūsu sportists beigās bija spiests braukt bez brillēm.

“Otrajā braucienā sāka stipri līt, tāpēc bija lieli dubļi un problēmas ar redzamību. Šī iemesla dēļ desmit minūtes pirms brauciena beigām biju spiests nomest brilles. Jāsaka, ka bez brillēm bija ļoti grūti braukt, taču cīnījos, cik varēju, jo negribēju nevienu laist garām! Vienīgi vēl tagad acis grauž no smiltīm,” smejoties turpina Matīss.

Pēc posma Karro atzina, ka komandas vadītājs un menedžeris viņam pavēstīja iepriecinošus jaunumus. “Pēc posma uzzināju labas ziņas – ņemot vērā labos rezultātus, komanda nolēmusi doties arī uz Brazīlijas un Meksikas posmiem, kas pirms sezonas sākuma vēl bija zem jautājumu zīmes.”

“Kopumā ar pirmā posma rezultātu esmu apmierināts, taču jāturpina strādāt – apstāties nevar. Vēl daudz darba. Paldies faniem un visiem atbalstītājiem! Tagad palikšu Beļģijā, kur turpināšu trenēties un strādāt pie fiziskā. Sākšu gatavoties cietajai trasei, ” tā Karro.