Atguvusies no pirmdien notikušās avārijas “Radical” automobiļu sacīkstēs Zandvortas trasē Nīderlandē, šodien latviešu autosportiste Karlīne Štāla viesojās “Radio SWH” raidījumā “Ar dziesmu par dzīvi”, kur pastāstīja par notikušo sīkāk.

“Kopumā jūtos labi, lai gan turpmāko nedēļu vēl jāpiebremzē ar aktivitātēm,” atzina Štāla. “Pēc avārijas vēlreiz pārliecinājos, ka šis sporta veids ir drošs un mašīna ir droša. Redzēju kāda tā izskatījās pēc negadījuma, bet man nebija nevienas skrambiņas un tas jau ir kaut kas!”

Viņa turpina: “Tas notika ātrā izejā no pēdējā līkuma pirms taisnes, kur jābrauc ar pilnu piekto pārnesumu. Ātrums varēja būt apmēram 170 km/h. Ietriecos dzelzs nožogojumā. Ja tur būtu bijušas riepas, varbūt trieciens būtu bijis mīkstāks. Tāpēc arī mašīna pēc avārijas neizskatījās diezcik skaisti.”

“Apziņu nevienā brīdī nezaudēju, sapratu visu, kas notiek. Šajā sportā esmu jau pietiekami ilgi un tā man nebija pirmā avārija, lai gan slimnīcā nokļuvu pirmo reizi. Tādas lietas notiek arī dzīvē uz ielas, taču uz ielas ir daudz bīstamāk. Sacīkšu trasē avarēt ir drošāk, jo mašīnai ir drošības karkass.”

“Varu pateikties savam sargeņģelim, ka tiku cauri sveikā. Kopumā diena gan beidzās diezgan pozitīvi, jo sacensībās jau bija veikti 75 procenti distances un ar komandas biedru tikām klasificēti trešajā vietā. Lai gan apbalvošanas ceremonija izpalika. Tagad cenšos par notikušo vairs nedomāt un domāt tikai uz priekšu. Ja kavēsimies pie negatīvām atmiņām, tas mūs pašus padarīs negatīvākus.”