Kamēr “Ferrari” komandu pārstāvošais Felipe Masa, kurš Ķīnas GP izcīņā ieguva 13. vietu, pozitīvi klāsta, ka ir spēris soli uz priekšu, viņu asi kritizē itāļu laikraksts “La Stampa”, nosaucot par nelietderīgu un iesaka komandai 30 gadus veco brazīlieti atlaist no darba.

Felipe Masa punktus šogad nav guvis nevienā no pirmajiem trim F1 čempionāta posmiem. Izstāšanās Austrālijā, 15. vieta Malaizijā un 13. vieta Ķīnā ir pieredzējušā 2008. gada vicečempiona bilance šosezon.

“Mēģināju parādīt sevi no labākās puses sacīkstē, kur notika ļoti cieša cīņa pilotu starpā,” portāls “Autosport.com” citē Masas izteikumus pēc sacensībām Ķīnā. “Protams, 13. vieta nav tas par ko es varētu būt priecīgs, taču uzskatu, ka tas bija solis uz priekšu, salīdzinot ar notikušo pirmajos divos posmos. Vismaz varēju aizvadīt normālu sacīksti un zinu, ka izdarīju visu, ko spēju.”

Masa atzīst, ka izvēlētā divu pitstopu stratēģija bija pareizākā, taču arī viņu, tāpat kā komandas biedru Fernando Alonso, kurš finišēja devītais, patraucēja blīvā satiksme trasē.

“Lēmums izmantot divus pitstopus bija pareizais, taču varbūt varējām izvēlēties citus brīžus, kad doties boksos,” viņš saka. “Taču to ir viegli teikt tagad, kad jau noplīvojis rūtainais karogs. Ik reizi es atgriezos trasē aiz citām formulām un arī taisnēs pietrūka maksimālā ātruma, kas šobrīd ir viens no lielākajām mūsu mašīnas trūkumiem.”

Turklāt Masa paredz grūtības arī nākošajā F1 posmā Bahreinā: “Sahiras trase mūsu formulām nav pati piemērotākā, ņemot vērā to, kā viss tur ir noticis iepriekš. Tā ir trase, kur mans sniegums vienmēr ir bijis labs, taču liekas cerības neloloju. Kā vienmēr, visu centīsimies paveikt pēc iespējas labāk.”

Ne tik pozitīvi par Masas sniegumu izteicies izdevuma “La Stampa” korespondents Stefano Mančīnī: “Komanda, kas tik ļoti vēlas čempionātam pieteikt trešo mašīnu, šobrīd startē ar vienu pilotu. Masa ir nelietderīgs. Viņš vēl nav izcīnījis nevienu punktu un tikai velti tērē degvielu.”

Mančīnī gan nav no tiem ekspertiem, kas Masas vietā jau šosezon vēlētos redzēt jauno Serhio Perezu: “Viņš ir pārāk jauns un nepieredzējis, lai kaut ko darītu lietas labā. Labāk būtu, ja viņš tiktu uzņemts “Ferrari” sastāvā pēc šīs sezonas beigām.”

1 KOMENTĀRS

  1. droši vien spēcīgākais arguments par labu Massam šobrīd ir pašu sarkano nespēja uzbūvēt konkurētspējīgu mašīnu. skatoties kā cīnās Alonso: nu, būtu Massas vietā Zutils vai kas – pēc sacīkšu piešaušanās rezultāti, iespējams, būtu labāki, bet tas tāpat būtu uz apakšējo punktu robežas. vienīgi tas, ka ar pašreizējiem rezultātiem Ferrari ir visas iespējas pazuadēt ne tikai Lotus, bet arī Williams un Sauber 🙂

    jebkurā gadījumā, kad/ja Ferrari atgriezīsies augšā, Massas tai komandā vairs nebūs.

  2. Nu Massa bija “pri ģelah” Kimī titula gadā – a tur bija baigās intrigas savērptas. Man rodas iespaids, ka viņš drīkst braukt Ferrari cik ilgi vēlas, bet nu jau kļūst …. Viņam vajadzēja laicīgi pāriet uz Sauber vai kādu citu komandu, a tagad nu nez kas viņu ņems.
    Alonso ir atnācis ar ļoti lieliem sponsoriem, pēc nesmukuma 2010.g. – kad Massam komanda vienā gonkā it kā lika palaist garām un pacēlās visādas runas, nebrīnīšos, ja Alonso un viņa atvestajiem sponsoriem Massa vairs nepatīk …
    Arī pēc tās galvas traumas vienlaikus komandai viņa žēl, bet nu ātrums brazīlietiem tiešām ir zudis …
    Secinājums, ja tā turpināsies, viņu tiešām atlaidīs sezonas vidū, bet vietā paņems pilnīgako ieroču nesēju. Nu labi var gadīties, ka paņem Perezu, jo viņš ir no Amerikas kontinenta, a Ferrari pa to pusi iet ļoti aktīva tirdzniecība, bet vai to pieļaus Alonso – labs jautajums.