Niko Rosbergs svētdien Ķīnas GP izcīnīja savu pirmo Grand Prix uzvaru. Tā bija Rosberga 111-tā Grand Prix sacīkste.

Tādejādi Rosbergs ir kļuvis par trešo bijušā F1 sacīkšu uzvarētāja dēlu, kurš arī spējis uzvarēt GP posmā. Pirmais bija Deimons Hils (Grehema Hila dēls), bet otrais bija Žaks Vilnēvs (Žila Vilnēva dēls).

Tomēr atšķirībā no pirmajiem diviem tēviem, Keke Rosbergs pieredzēja sava dēla uzvaru, kamēr Grehems Hils un Žils Vilnēvs gāja bojā pirms sagaidīja šo mirkli.

No šīm trim tēvu-dēlu komandām visvairāk panākumu ir Hiliem: 3 čmepiona tituli un 36 uzvaras, seko Vilnēvi ar vienu titulu un 17 uzvarām, bet Rosbergiem pagaidām ir viens tituls un sešas uzvaras.

Formula 1 vēsturē tikai četriem pilotiem līdz savai pirmajai uzvarai bija jāiet garāks ceļš nekā Niko Rosbergam.

Pilots Pirmā uzvara GP starti
Marks Vēbers 2009.gada Vācijas GP 130
Rubenss Barikello 2000.gada Vācijas GP 124
Jarno Trulli 2004.gada Monako GP 117
Džensons Batons 2006.gada Ungārijas GP 113
Niko Rosbergs 2012.gada Ķīnas GP 111

Interesanti, ka arī Keke Rosbergs līdz pirmajam panākumam gadīja ilgi – 63 Grand Prix posmus un piecas sezonas. Savu pēdējo uzvaru Rosbergs senjors izcīnīja 1985.gada Austrālijas GP posmā, kad Niko bija četrus mēnešus vecs.

Jāpiebilst, ka Niko Rosbergs kļuva par 103.pilotu, kas izcīnījis F1 uzvaru. Iepriekšējais savu vārdu šajā sarakstā pievienoja Marks Vēbers, kurš savu pirmo uzvaru guva 2009.gada Vācijas GP izcīņā. Tāpat Rosbergs Ķīnas GP izcīnīja savu pirmo ‘pole position’ F1 karjerā. Viņa pēdējā uzvara kombinācijā ar ‘pole’ karjerā kopumā tika izcīnīta 2005.gadā, kad GP2 sacīkšu pēdējā posmā Bahreinā Rosbergs izcīnīja titulu.

Kobajaši arī atver rēķinu

Kamēr Rosbergs tika pie pirmās ‘pole’ un uzvaras, savu pirmo ātrāko apli F1 sacīkstē uzrādīja Kamui Kobajaši, kurš atnesa šādu pirmo panākumu arī “Sauber” kā privātai vienībai. Tāpat trešā vieta starta bija labākais Kobajaši panākums līdzšinējā karjerā.

Visos pirmajos trīs čempionāta posmos Luiss Hamiltons ir finišējis trešajā vietā, bet Marks Vēbers – ceturtajā. Trešo vietu sērija ir nodrošinājusi Hamiltonam 45 punktus un līderpozīciju kopvērtējumā.

Tikmēr Romēna Grožāna sestā vieta Ķīnā atnesa pirmos punktus F1 karjerā arī francūzim. Tagad no aktīvajiem F1 pilotiem tikai Šarls Piks ir palicis vienīgais, kas savā F1 karjerā nav izcīnījis ne punkta. Savukārt Felipe Masa ir vienīgais pilots, izņemot trīs jauno komandu braucējus, kas šosezon pagaidām nav guvis punktus.

Interesanta cīņa notiek starp abiem “Toro Rosso” pilotiem: kamēr Daniels Rikjardo pirmo trīs posmu kvalifikācijās ir bijis vidēji par pussekundi aplī ātrāks par Žanu Ēriku Verņu, francūzis 142 sacīkšu apļus no veiktajiem 170 ir pavadījis priekšā savam komandas biedram. Kopvērtējumā Verņam ir 4 punkti, kamēr Rikjardo – 2.

Info: F1 Fanatics