Šī gada pirmajam rallijam “Kalnamuiža 2012” ir pieteikušies gandrīz 70 dalībnieki. Rallijsprinta čempionāta posms norisināsies Kurzemes pusē jau šajā nedēļas nogalē. Faniem un skatītājiem par prieku šeit startēs arī titulētie Latvijas rallija piloti. Uz starta sestdien stāsies Aivs Egle un Jānis Vorobjovs. Vorobjovs startēs ar sev netipisku BMW markas spēkratu 2WD Open klasē.

Šogad visplašāk pārstāvētā klase būs 2WD Open, tajā uz starta stāsies vairāk nekā 20 ekipāžu. Šeit startēs arī divkārtējais Latvijas rallija čempions Jānis Vorobjovs. Bez Vorobjova šeit startēs arī rallijsprinta čempionāta līderi – Jānis Berķis, Atis Bruņinieks, Kaspars Brencis un Viesturs Tilgas. Redzēsim arī zaļās “Okartes autosporta akadēmijas” automašīnas un daudzsološās ekipāžas ar Gunti Lielkāji, Kasparu Īli, Oskaru Laivenieku un daudziem citiem priekšgalā. Cīņas šajā grupā solās būt ļoti saspringtas un interesantas.
Otrā visvairāk pārstāvēta grupa būs 4WD Open. Šeit startē pieckārtējais Latvijas rallija čempions Aivis Egle. Viņam sīvu konkurenci sastādīs Jānis Feldmanis, Vasīlijs Grjazins, Arvis Arums un citi. Šeit startēs arī “Dakāras” rūdījumu ieguvušie Jānis Āzis un Ainārs Princis. Kopumā dalību šajā klasē ir apstiprinājušas 17 ekipāžas. Jāsaka, ka rallijsprinta ieskaitē startēs 9 ekipāžas un pārējie to izmantos, kā iesildīšanos pirms Talsu rallija.
4WD klasē startēs visas šīs klases līderu ekipāžas ar pilotiem Edgaru Enkuru, Jāni Patmalnieku, Rimantu Kalniņu priekšgalā.Šie piloti iepriekšējos divos posmos ir sadalījuši goda pjedestālu. Enkurs un Kalniņš startēs ar Audi markas spēkratiem. Šajā klasē dalību ņems divi šogad vēl nestartējuši piloti – Mārtiņš Bička ar Audi un Kaspars Breijers ar Subaru Impreza.
1600 klasē startēs šīs klases līderu ekipāžas ar Mārci Strautiņu un Raivi Ozoliņu priekšgalā. Diemžēl pieteikumu sarakstā nevar redzēt Nauri Bruņinieku, tomēr redzēsim Agni Alksni un Jāni Vanagu, kuri tāpat kā Nauris ir izcīnījuši 8 punktus rallijsprinta ieskaitē.
Jau ierasts ROAD klasē redzēt Kaspara Borga, Māra Freiberga un Elmāra Tikuma ekipāžas, kuras šogad sīvi cīnās par godalgām.
Šogad rallijsprints ir izveidots ļoti kompakts ar nelieliem pārbraucieniem. Kopumā ekipāžām būs jāveic seši ātrumposmi divās trasēs ar 50 kilometru kopgarumu. Rallijsprinta testa posms startēs valsts svētkos 4. maijā, savukārt 5. maijā ap pusdienām tiks dots starts pašam rallijam un jau vakarpusē gaidāms rallijsprinta noslēgums.
Rallijsprinta “Kalnamuiža” programma:
Piektdiena, 4.maijs
15:00 – 16:00 – testa ātrumposma pieraksts
16:00 – 19:00 – Testa ātrumposms Laidu pagastā
Sestdiena, 5.maijs
8:00 – 10:30 – dalībnieku reģistrācija, trases dokumentu saņemšana
8:00 – 12:00 – iepazīšanās ar trasi
13:00 – rallijsprinta starts
18:00 – rallijsprinta finišs 1. automašīnai
18:45 – uzvarētāju apbalvošana

Vairāk info www.rallykurzeme.lv